Formula 1 Türkiye GP Resmen İptal

featured

Formula 1, Haziran ayındaki Türkiye Grand Prix’sinin yarış takviminden çıkarıldığını duyurdu.

F1 1-13 Haziran haftasında yarış yapılmayacağını, Fransa Grand Prix’sinin 18-20 Haziran’a kaydırıldığı ve 25-27 Haziran’da Avusturya’da bir yarış daha düzenleneceği açıkladı.

Kanada GP’nin yarış takviminden çekilmesiyle beraber İstanbul GP’nin düzenlenmesi kararlaştırılmıştı. Normal takvimde 11-13 Haziran’da organize edilecek yarış, Türkiye’deki pandemi durumu ileri sürülerek iptal edildi.

Formula 1 takımlarından McLaren, Aston Martin, Alpine, Red Bull Racing, Mercedes-AMG ve Williams’ın merkezlerinin İngiltere’de bulunması ve Türkiye’den İngiltere’ye dönüşte 10 günlük karantina koşulu getirilmesi  etken olduğu düşünülüyor.

Formula 1TM Başkanı ve CEO’su Stefano Domenicali  ‘ “Hepimiz Türkiye’de yarışmayı dört gözle bekliyoruz, ancak uygulanan seyahat kısıtlamaları nedeniyle haziran ayında Intercity İstanbul Park’ta olamayacağız. Yarışın Türkiye’de gerçekleşmesi için büyük çaba gösteren Intercity İstanbul Park yönetimine ve Türkiye’deki tüm yetkililere süreçteki uğraşları için teşekkür ederiz. Fransa’daki yarışı öne çektik, Avusturya’da iki yarış gerçekleşecek. Fransa ve Avusturya’daki iş ortaklarımız bu çözümü uygulama konusunda hızlı davrandılar. Yılın başından bu yana tüm iş ortaklarımızla güzel çalışmala r gerçekleştirdik. İlerleyen süreçte de 2021 yılı takvimine Türkiye’yi dahil etmek için Intercity İstanbul Park yönetimi ile yakından çalışmaya devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı.
beylikdüzü escort

Formula 1 Türkiye GP Resmen İptal