Gültekin Uysal: Bu gidişle Türk Milleti sizi terlikle kovalayacak!

Sabit Haber Baş Şablon (3) (14)

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Twitter hesabından düşüncelerini paylaşarak AKP’nin ilk seçimde millet tarafından gönderilceğini söyledi.

Gültekin Uysal düşüncelerini şu cümlerle ifade etti:

“AKP iktidarında derin bir sistematik çöküş yaşadık”

“Salgınlar, afetler, yangınlar her ülke ve devlet gibi Türkiye’nin de idari olarak bağışıklık sistemi, demokrasisi, hukuku ve toplumsal birlikteliği için bir turnusol testi vazifesi görüyor! Ülkenin, AKP iktidarında 19 yılda ne kadar derin bir sistematik çöküş yaşadığını gördük.

“Zihinsel, fikri ve vicdani olarak çürümüşler”

AKP elindeki devlet’in neresini tutsanız elinizde kalıyor. Ormanlarımız cayır cayır yanıyor, Türk Hava Kurumu Kayyumu, AKP’li eski Bakan düğünde, oynaşta! AKP’nin zihinsel, fikri ve vicdani olarak çürümüşlüğünün apaçık dışa vurumu!

Yıkım mühendisliği projesi olarak AKP (uzun bir dönem FETÖ ile birlikte), “işleyen tüm kurumlar işlemez hale nasıl getirilir ve ele geçirilir projesi”nin mimarı ve uygulayıcısı oldu.

“Tebrikler AKP! Ödülünüz ilk seçimde!”

AKP’li bakanları ödüllendiren Rıza Sarraf’a Numan Kurtulmuş eliyle ödül veren AKP, kara para aklama soruşturmasından aranan Sezgin Baran Korkmaz’ı da unutmamış, THK Mütevelli Heyet Üyesi yapmış! Tebrikler AKP! Siz de ödülü hak ettiniz! Ödülünüz ilk seçimde!

Envanterimizde güya ülkemizin şanını yükseltecek 13 keyif uçağı var ama yangın söndürme uçağı yok, öyle mi? Eyy AKP… Sularınızın dışında her yeriniz akıyor!

“AKP tepinsin bir tarafta, diğer tarafta memleketin ormanları yansın, ülke ağlasın!”

Envanterde yangın uçağı yok ama beyler, bakanlar ve Cumhurbaşkanı rahat uçsun, keyif yapsın diye 13 uçak var! Necip Fazıl’ın şiirinde ‘Beyoğlu tepinirken ağlar Karacaahmet’ ifade edildiği gibi! AKP tepinsin bir tarafta, diğer tarafta memleketin ormanları yansın, ülke ağlasın!

“Millet sizi terlikle kovalayacak”

Bu günler AKP’nin iyi günleri! Bu gidişle çöküş ve çürümüşlüğün sonunda Türk Milleti sizi deyim yerindeyse terlikle kovalayacak! Önce sizi ülkeyi ve kaynaklarını beraber yağmaladıklarınız ifşa ve ihbar edecek!

“Bilesiniz ki AKP’yi kurtaracak hiçbir demokratik formül yok!!”

AKP elinde Türkiye bir faciadan diğerine koşuyor! Kendinizi kurtarmak için ülkeyi felakete sürüklemeyi göze aldınız, biliyoruz. Ama bilesiniz ki AKP’yi kurtaracak hiçbir demokratik formül yok!!

“Ey AKP; siz neyi AR SAYARSINIZ?”

Ülkenin bakanları sanki ‘Olay Yeri İnceleme Memuru’! Sizin göreviniz olağanüstü olayları öngörmek, tedbir almak! Tek politikanız yangın, salgın, felaket yaşandıktan sonra ‘vergiler ötelendi’ açıklaması yapmak! Ey AKP; siz neyi AR SAYARSINIZ?

Ama AKP elindeki Türkiye’de ülkeyi yönetenlerin utanma duygusu kalmadı!!!

Bu ülkede Şahinler, Erenler, Necmeddin Öğretmenler, Ayyüceler bitmez, Seyit Onbaşıların ruhu bir başka bedende hayat bulur!

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gültekin Uysal: Bu gidişle Türk Milleti sizi terlikle kovalayacak!