1. Haberler
  2. Gündem
  3. Gültekin Uysal’ı Afgan Ev Sahibi Evden Çıkardı

Gültekin Uysal’ı Afgan Ev Sahibi Evden Çıkardı

Gültekin Uysal’ı Afgan Ev Sahibi Evden Çıkardı

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Zeytinburnu’nda kirada oturduğu evden Afgan ev sahibi kira zam oranını beğenmeyince “Afganistan’dan akrabalarım gelecek” gerekçesiyle Uysal’dan evden çıkmasını istedi. Gerekçeye inanmasa da Uysal itiraz etmeden farklı bir daire tutarak söylendiği gibi evi tahliye etti. Yaşanan olay sosyal medyada gündem oldu.

Ev Sahibi %25 Zammı Az Buldu

Sözcü’de yer alan habere göre, Uysal’ın büyük kızı Berrin, geçen yıl İstanbul’da Anadolu Lisesi’ni kazanınca annesi Hatice Uysal ile birlikte İstanbul’a taşındı ve Zeytinburnu’nda bir ev kiraladılar. Uysal ailesi, kızlarının eğitimi için ikiye bölündü. Anne Hatice Uysal, kızları Berrin ve Kayra ile İstanbul’a taşındı. Gültekin Uysal Ankara’da kaldı.

Uysal, Afgan uyruklu ev sahibi ile TÜİK’in yıllık ortalama kira artışları konusunda anlaşmıştı. Ancak hükümetin bu yıl kiralara yüzde 25’den fazla zam yapılamayacağı kararının ardından ev sahibinin tutumu değişti. Yüzde 25 zammı az bulan ev sahibi Uysal’ın evden çıkmasını istedi. “Afganistan’dan akrabalarım gelecek, ev bizim aileye lazım” dedi. DP lideri Uysal, bu gerekçeyi inandırıcı bulmasa da itiraz etmedi, aynı sitede başka bir kiralık daire tuttu. Uysal, “Konut sorunu herkesin başında bir dert. Bizim ev sahibi de ‘Almanya’dan oğlum gelecek’ misali Afganistan’dan akrabalarının geleceğini söyleyip tahliye istedi, biz de taşınıyoruz” dedi.

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Gültekin Uysal’ı Afgan Ev Sahibi Evden Çıkardı