Hira Anıtkabir’i Ziyaret Etti

featured

Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde babasıyla birlikte kardan Anıtkabir maketi yapan Hira Karahan (9), Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın davetiyle Ankara’da Anıtkabir’i ziyaret etti.

Hakkâri Yüksekova’da yaşayan ilkokul 3’üncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Hira Karahan, Anıtkabir’i çok merak etmesi üzerine inşaat işçisi baba Mehmet Şerif Karahan kızına -20 derecede kardan Anıtkabir yapmıştı. Hira’nın “Atatürk” şiirini de okuduğu o görüntüler sosyal medyada paylaşılınca Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da Mehmet Şerif Karahan ve ailesini Ankara’ya davet etmişti.

Ankara’da bakanlık yetkilileri tarafından karşılanan Hira ve ailesi, hayali olan Anıtkabir’i ziyaret etti. 9 yaşında ki  “Burayı görmek benim hayalimdi. Aynı hayallerimdeki gibiymiş burası. Bugün Atatürk’ü ziyaret ettik. Aslanlı yolu gördüm. Hayalimi gerçekleştirdim. Burayı gördüğüm için çok mutlu oldum. Bugün tekrar Atatürk’ün hiç bir şeyden korkmadığını hissettim. Sayın Hulusi Akar’a çok teşekkür ederim. Babamın yaptığı kardan Anıtkabir’di; ama biz burada gerçeğini gördük. Kardeşim de burayı görmeyi çok istiyordu. O da burayı gördüğüne çok sevindi. Hakkari’ye döndüğüm zaman arkadaşlarıma Anıtkabir’i anlatacağım” sözlerini söyledi.  Hira, Atatürk için yazdığı şiiri de okudu. Baba Mehmet Şerif Karahan da Anıtkabir’in kızı ve kendisi için çok değerli açıklamasını yaptı.

Hira Anıtkabir’i Ziyaret Etti