• İmsak 00:00
  • Güneş 00:00
  • Öğle 00:00
  • İkindi 00:00
  • Akşam 00:00
  • Yatsı 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2024 - İstanbul

İmam ile tartıştı, nezarethanede ölü bulundu

featured

İmam ile tartıştı, nezarethanede ölü bulundu. Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde, dün sabah saatlerinde gözaltına alınan 3 çocuk babası 37 yaşındaki Ahmet Bugrur Doğubayazıt İlçe Emniyet Müdürlüğü nezaretinde hırkası ile intihar ettiği iddia edildi. Bugrur’un nezarette yaşamını yitirdiği kaydedildi.

Mezopotamya Haber Ajansı’nın haberine göre, dün sabah ilçe merkezinde bulunan bir caminin önünde Bugrur, bir imamla tartıştı. Tartışma sonucu, Bugrur ve ismi öğrenilemeyen imam polislerce, Doğubayazıt İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Emniyette çıkan tartışmada Bugrur’un imama tokat attığı ve bu nedenle nezarete atıldığı iddia edildi.

Bugrur’un ağabeyi Resul Bugrur, dün sabah saat 08.00 gibi emniyetten kendisini aradıklarını ve kardeşinin nezarete atıldığının iletildiğini belirterek, “Ben hemen karakola gittim ancak polislerin hiçbiri kardeşime dair bir bilgi vermedi. Daha sonra saat 10.00 gibi ailemizden birçok kişi geldi. Bizler karakol önünde kardeşimize dair bilgi almak için bekledik. Yarım saat sonra, emniyete bir ambulans geldi. Saat 11.00’de de cenaze aracı geldi emniyetin kapısına. O zaman kardeşimin kendini hırkası ile intihar ettiğini söylediler. Ancak cenaze aracı geldiğinde bizlere söylediler. Olaya dair nöbetçi polislerle konuşmak ve kamera görüntülerini izlemek istedik. Ancak bizlere nöbetçi polislerin o saatte orada olmadığını ifade ettiler. Bizler olay yerine gelen sağlık ekiplerinden biri ile konuştuk. Sağlık ekibindeki kişi, ‘Biz gelene kadar kardeşiniz ölmüştü’ dedi” bilgisini paylaştı.

Resul Bugrur, kardeşi ile aynı nezaret ya da yan bölümde olduğunu belirtilen bir başka kişinin daha tutulduğunu ancak olay sonrası söz konusu kişinin nezaretten çıkarılıp götürüldüğünü söyledi. Yapılan olay yeri incelemesinin ardından Bugrur’un cenazesi ilk olarak Doğubayazıt Devlet Hastanesi oradan da Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. Hastanede yapılan ön otopside, her ne kadar boynunda morarma ve ekomoz bulunduğu belirtilse de Bugrur’un ölüm nedeni belirlenemedi.

Bugrur’un cenazesinden alınan örnekler, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Diyarbakır Adli Tıp Grup Başkanlığı’na gönderildi. Bugrur’un cenazesi, dün gece saatlerinde Bazîd ilçe merkezinde bulunan Koçkıran Mahallesi Mezarlığı’nda defnedildi.

Öte yandan Bugrur ailesi, Doğubayazıt İlçe Emniyeti hakkında “ihmalsizlik” suçlamasıyla Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
İmam ile tartıştı, nezarethanede ölü bulundu