1. Haberler
  2. Dünya
  3. İngiltere’de Noel Kuyruğu

İngiltere’de Noel Kuyruğu

featured

Koronavirüsün mutasyona uğramış türünün İngiltere’de hızla yayılmasıyla ülkede kısıtlamalar arttırılmıştı. Noel tatilinde evde kalmak zorunda olan İngiliz halkı, sokağa çıkma yasağı öncesinde marketlere akın etti.

İngiltere’de Başbakanı Boris Johnson Cumartesi günü yaptığı açıklamada koronavirüsün mutasyona uğrayan türü sebebiyle Noel’de alınan kararların değiştirildiğini açıklamıştı. Başbakanın yaptığı açıklamanın ardından İngiltere’nin ünlü market zinciri Tesco’nun önünde uzun kuyruklar oluştu.

Başbakan Johson’ın açıklamasının ardından evlerinde kalmak zorunda olan İngiliz halkı noel kutlamaları için alışveriş merkezlerine akın etti.

Noel kutlamalarının kısıtlanmasının ardından, Londra’da yaşayanlar bir gün öncesinden mutfak alışverişini gerçekleştirdi. Kısıtlama seviyesi 3’ten 4’e geçirilen Londra’da ise şehirler arası ulaşımların 30 Aralık’a kadar durdurulması kararlaştırıldı.

Noeli evinde kutlayacak olan kişilerin ise aynı ev içerisinde yaşadıkları kişilerle Noel kutlamaları gerektiği açıklandı.

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
İngiltere’de Noel Kuyruğu