1. Haberler
  2. Dünya
  3. İran Cumhurbaşkanı’nın Helikopteri Doğu Azerbaycan’da Kaza Yaptı

İran Cumhurbaşkanı’nın Helikopteri Doğu Azerbaycan’da Kaza Yaptı

İran Cumhurbaşkanı'nın Helikopteri Doğu Azerbaycan'da Kaza Yaptı

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’yi taşıyan helikopter, Doğu Azerbaycan Eyaleti’nde bir kaza geçirdi. Kaza, Varzeqan bölgesinde meydana geldi ve üç helikopterden biri düşerken, diğer ikisi güvenli bir şekilde iniş yaptı. Helikopterdeki bazı yolcuların merkez ile iletişim kurmayı başardığı bildirildi.

Doğu Azerbaycan Kalkınma Vali Yardımcısı Ali Zakari, kaza yerinde henüz bulunmadığını ve olayla ilgili ayrıntılara sahip olmadığını belirtti. Kurtarma ekipleri, kaza yerine ulaşmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kazanın sebebi ve olası kayıplar hakkında henüz kesin bir bilgi verilmedi. İran Kızılayı, kurtarma ekiplerinin olay yerine gönderildiğini açıkladı.

Olayın İran ve çevresindeki jeopolitik gerginliklerin arttığı bir dönemde gerçekleşmesi çeşitli iddiaları da beraberinde getirdi. İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, kısa bir süre önce Pakistan’a üç günlük bir ziyaret gerçekleştirmiş ve bu ziyaret, ABD ve İsrail ile yaşanan gerilimlerin gölgesinde kalmıştı. Bu ziyaret, İran ve Pakistan arasında terörle mücadele ve bölgesel işbirliği konularını ele almayı amaçlıyordu​.

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
İran Cumhurbaşkanı’nın Helikopteri Doğu Azerbaycan’da Kaza Yaptı