1. Haberler
  2. Gündem
  3. İslam Karşıtı Propaganda Yapan Diamond Tema’ya Soruşturma Açıldı

İslam Karşıtı Propaganda Yapan Diamond Tema’ya Soruşturma Açıldı

İslam Karşıtı Propaganda Yapan Diamond Tema'ya Soruşturma Açıldı

Şeriatın ele alındığı bir programa katılan Diamond Tema adlı YouTube fenomeni, halkın bir kesimini ve dini değerleri aşağılama iddiasıyla soruşturma altına alındı. YouTube’da yayın yapan “Yer6” isimli kanalda Asrın Tok ve Diamond Tema’nın İslam şeriatını tartıştığı program, tartışmaların odağına yerleşti. Program hakkında erişim yasağı da talep edildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dijital Medya Koordinatörü Aslan Değirmenci, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Yer6 adlı programda Peygamber Efendimize hakaret eden Diamond Tema isimli şahıs hakkında TCK 216/2. ve 3. fıkralarda düzenlenen halkın bir kesimini aşağılama ve dini değerleri aşağılama suçlarından soruşturma başlatıldı. Program hakkında erişim engeli de talep edildi.”

Daha Önce Muhammed Peygamber’e Laf Söylemişti

Geçmişte Cübbeli Ahmet adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’yle ilgili bir haberi sosyal medya platformu X üzerinden alıntılayan Diamond Tema “Peki ya arkadaşımız 6 yaşında bir kızla evlenmişse veya evlenmeyi doğru buluyorsa?” sözleriyle Muhammed Peygamber’e ve İslam’a yönelik saldırıda bulunmuş, takipçilerinin dini değerlere küfür etmesini sağlamıştı.

Tema’dan Açıklama

Soruşturma ile ilgili açıklama yapan Diamond Tema ise şunları söyledi: “İyiyim arkadaşlar, sorun yok. Suç işlemedik, kaynaklarıyla konuştuk. Ne hukuken ne de ahlaken ortada bir sorun yok. İfademizi verir, duruşmaya çıkarız, olur biter. Olayı bir dinsizin bir şeriatçıyı çürütmesinden, bir dinsizin peygambere küfretmesi gibi bir boyuta getirdiler. Tamamen algı operasyonu. Ne küfür var ne iftira.”

Bu gelişmeler ışığında, programın geleceği ve erişim yasağı talebiyle ilgili karar merakla bekleniyor.

İçindekiler

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
İslam Karşıtı Propaganda Yapan Diamond Tema’ya Soruşturma Açıldı
Yorum Yap