1. Haberler
  2. Gündem
  3. İtalya suç örgütü lideri Barış Boyun’u serbest bıraktı

İtalya suç örgütü lideri Barış Boyun’u serbest bıraktı

featured

İtalya suç örgütü lideri Barış Boyun’u serbest bıraktı. stanbul’da düzenlenen operasyonla çökertilen Barış Boyun çetesiyle ilgili soruşturmalar devam ederken, İtalya’da yeni gelişme yaşandı. Hakkında Kırmızı Bülten aranması bulunan ve İtalya’da yakalanan Barış Boyun serbest bırakıldı. İtalya’da serbest bırakılan Boyun için bulunduğu şehirden dışarı çıkma yasağı getirildi.

Kırmızı bültenle aranırken İtalya’da yakalanan Barış Boyun’un İstanbul’da yönettiği ve çökertilen suç çetesiniden 139 kişi emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye gönderilmişti. Habertürk muhabiri Mustafa Şekeroğlu’nun özel haberine göre, adliyeye gönderilen şüphelilerden 46’sı tutuklanarak cezaevine gönderildi. Çeteyle ilgili çalışmalarını sürdüren Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürülğü ekipleri, Barış boyun’un sağ kolu kardeşi Zafer Boyun’u dün gece yakaladı. Tüm bu çalışmalar yapılırken Barış Boyun için İtalya’da önemli bir gelişme yaşandı.

Yapılan çalışmalarda, Barış Boyun, önce Gürcistan’a kaçmıştı. Gürcistan’da yakalanan Boyun burada serbest kaldıktan sonra İtalya’ya kaçmıştı. Hakkında Kırmızı Bülten bulunan Barış Boyun İtalya polisi tarafından yakalanmıştı. Boyun, cezaevine konulduktan sonra, Türkiye, Boyun’un iadesi için harekete geçti. Boyun’un iade talebini red eden İtalya, yeni bir karara imza attı. Cezaevinde bulunan Boyun İtalya’da serbest kaldı.

İtalya’da bir tatil bölgesi olan Rimini’de serbest kalan Boyun hakkında şehir dışına çıkma yasağı konuldu. Bu kararın ardından Barış Boyun Rimini’de serbest gezebiliyor. Şehir dışına çıkamayan Boyun için, Türkiye yeniden harekete geçti.

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
İtalya suç örgütü lideri Barış Boyun’u serbest bıraktı