İYİ Parti Kurultayı’nda GİK Operasyonu

featured

Ciddi Gazete’nin haberine göre Ankara’da dün gerçekleştirilen İYİ Parti kurultayı öncesinde Koray Aydın operasyon girişiminde bulundu. Aydın, belirlediği isimlere oy verilmemesi için delegelere ve il başkanlarına mesaj gönderdi. Aydın’ın gönderdiği bu mesaj şaşkınlığa yol açtı.

KORAY AYDIN’IN OY VERMEYİN TALİMATI

İYİ Parti 2. olağan kurultayı Ankara’da gerçekleştirildi. Açık alanda yapılan kurultay öncesi, GİK üyeliği için gece boyunca yoğun kulis çalışmaları yapıldı. Genel başkan, 50 kişilik GİK için yedeklerle birlikte 100 kişilik liste hazırlanması talimatı verdi. Altı il başkanı, Akşener’in kendilerine verdiği isimlerin de yer aldığı bir liste hazırlamak için otele kapandı. Seçilecekleri belirleyen Meral Akşener’in yanısıra, Teşkilat Başkanı Koray Aydın da delegelere ve il başkanlarına bir liste vererek, bu isimlere oy verilmemesini istedi.

Koray Aydın’ın “Oy verilmesin” telkininde bulunduğu ve Akşener’in talimatı üzerine il başkanlarından oluşan komisyona ve delegelere iletilen listede şu isimler yer aldı:
Hayrettin Nuhoğlu, Feridun Bahşi, Aytun Çıray, Yavuz Temizer, Ümit Özdağ, Aylin Cesur, Aydın Adnan Sezgin, Berna Biçer, İsmail Koncuk, Ayhan Erel, Ahmet Çelik, Naci Cinisli, İsmail Tatlıoğlu.

İŞTE MERAL AKŞENER’İN ANAHTAR LİSTESİ

 

İYİ PARTİ MERKEZ DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ

İçindekiler

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
İYİ Parti Kurultayı’nda GİK Operasyonu