• İmsak 00:00
  • Güneş 00:00
  • Öğle 00:00
  • İkindi 00:00
  • Akşam 00:00
  • Yatsı 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2024 - İstanbul

İYİ Parti, Zehra Taşkesenlioğlu Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

İYİ Parti, Zehra Taşkesenlioğlu Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Organize suç örgütü liderliği iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker’in eski SPK başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve boşanma aşamasında olduğu eşi Ünsal Ban dahil pek çok isim hakkında ortaya attığı yolsuzluk iddiaları üzerine ülke gündemi sarsılmıştı. Konuyla ilgili Erzurum’da suç duyurusunda bulunmak isteyen İYİ Parti Erzurum İl Başkanlığı’nın suç duyurusu işleme alınmayınca suç duyurusunu bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nda yaptılar.

İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Melih Akpınar, suç duyurusunun ardından adliye önünde yaptığı açıklamada, “Emir olmadan, talimat olmadan dosyayı kabul edemeyeceklerini, herhangi bir işlem yapamayacakları bize söyleyince ısrarcı olmadık. Erzurum olmayınca avukatlarımızla birlikte 890 kilometre yol gelerek bugün Ankara Adliyesi’nde müracaatımızı yaptık. Suç duyurumuz kabul edildi. 85 milyon adına olan talebimiz, Erzurum’da kabul edilmedi. Buradan AK Parti iktidarına seslenmek istiyorum; artık bu millet, adalet bekliyor.

Erzurum’da yapmış olduğumuz suç duyurusu çeşitli bahanelerle kabul edilmemişti, bizler de suç duyurumuz yapmak için Ankara Adliyesi’ne geldik. Zehra Taşkesenlioğlu, Ünsal Ban, Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Cumhurbaşkanı danışmanları Serkan Taranoğlu ve Salih Orakçı hakkında suç duyurusunda bulunduk.

Bütün mücadelemiz, yapanın yaptığının yanına kâr kalmayacağı bir ülke içindir. Bizim tüm mücadelemiz, yolsuzlukların üstünü örtenlere ‘dur’ demek içindir. Ülkemizde açlık sınırında, yoksulluk sınırında yaşayan milyonlar içindir. Ülkenin geleceği, milletimizin refahı içindir. Hakkın, hukukun, adaletin tesisi içindir. Çocuklarımıza temiz bir toplum, aydınlık ve refah bir gelecek içindir tüm mücadelemiz. Söz verdik, yapmak da boynumuzun borcudur.

Mücadelemizi İYİ Parti olarak, Sayın Genel Başkan’ımız Meral Akşener’in başkanlığında sonuna kadar sürdüreceğimizden milletimizin şüphesi olmasın. Dini duyguları sömürmekte mahir olanların vatan evlatlarını sömürmelerine müsaade etmeyeceğiz. Bu konuda tavrımız nettir. Buradan 85 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına sesleniyorum. Gelecek nesillerin emaneti olan bu güzel vatan için, 85 milyonun hakkı için bu durumun takipçisi olacağız. AK Parti iktidarına sesleniyorum; aşağıdan yukarıdan yolu sonu görülüyor, artık geçmiş olduğunuz köprüleri lütfen yıkmayın, bir gün döndüğünüz de o köprüler size de lazım olacak. Bir tavsiyem de Zehra Taşekesenlioğlu’na; Cumhuriyet’imizin savcılarına gelip gerçekleri anlatsın” şeklinde konuştu.

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
İYİ Parti, Zehra Taşkesenlioğlu Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu