Ana Sayfa Siyaset İyi Parti'nin Olağan Kurultay Tarihi Belli Oldu

İyi Parti’nin Olağan Kurultay Tarihi Belli Oldu

İYİ Parti’nin 2’nci Olağan Kurultayı, “Millet bizi çağırıyor” ana sloganıyla 20 Eylül’de Altınpark’ta gerçekleştirilecek. Kurultayın açık havada ve seyircisiz olarak yapılacağı açıklandı.

- Reklam -

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla mart ayında ara verilen ancak 1 Haziran’da normalleşmeyle birlikte yeniden başlanan İYİ Parti’nin ilçe ve il kongreleri, ağustos sonu itibarıyla tamamladı. Kongrelerin tamamlanmasının ardından kurultay tarihini belirleme çalışmalarına başlayan partide, 20 ve 27 Eylül tarihleri ön plana çıktı. Ancak Genel İdare Kurulu’nda (GİK),kurultayın 20 Eylül’de yapılması kararlaştırıldı.

Kurultaya Seyirci Alınmayacak

AA’da yer alan habere göre kurultay, Kovid-19 önlemleri kapsamında Altınpark’ta seyircisiz gerçekleştirilecek. Kurultay sırasında Sağlık Bakanlığı’nın önerileri doğrultusunda tüm hijyen ve sosyal mesafe kuralları uygulanacak, katılımcıların kurallara uyup uymadığı ise sürekli denetlenecek.

Kırkın Üzerinde Sandık Olacak

Delegeler, az sayıdaki görevli ve basın mensuplarının dışında kimsenin alınmayacağı kurultayda, yığılmaları önlemek amacıyla oy verme işlemleri için 40’ın üzerinde sandık ve 150 kabin kurulacak.

Son Haberler

- Reklam -