Ana Sayfa Gündem İzmit Belediyesi PKK Sempatizanını Sahneye Çıkardı

İzmit Belediyesi PKK Sempatizanını Sahneye Çıkardı

CHPli İzmit Belediyesi “Kadının Gücü” temasıyla “Sanat Fest” etkinliği düzenledi. 4 gün süren ve bugün sonra erecek festival kapsamında sergi, söyleşi ve konserler düzenlendi. Etkinliğin üçüncü gününde sahne alan Başak’ın sosyal medya paylaşımları ortaya çıktı. Atatürk’ün kurduğu partinin belediyesi PKK sempatizanına sahne vermesi tepkilere neden oldu.

- Reklam -

6-7 Ekim 2014’te PKK kışkırtmasıyla çıkan olaylarda ateşe verilen Atatürk heykeli fotoğrafını paylaşıp “Ya Atatürk çok komik yanmıyor mu” diye gülücükler atan mesajlar paylaşmıştı.

Onunla da kalmadı 2015’te TSK’nın sınır ötesine düzenlediği kapsamlı harekat sırasında “Kürdistan’a canlı kalkan olmayı” önermişti. Operasyonu yapanlar için de “vampirler” demişti. Kardelen Başak’ın bir belediye etkinliğinde sahneye çıkarılması sosyal medyada da tepki çekti.

Başak: bana ait değil

Gelen tepkilerin ardından açıklama yapan Kardelen Başak söz konusu paylaşımların kendisine ait olmadığı, kendi adıyla açılan başka bir hesap olduğunu iddia etti. Ancak Kardelen Başak’ın kendisine ait facebook sayfasında hemen hemen aynı rezil içeriklerin paylaşılmış olması dikkatlerden kaçmadı.

İşte o paylaşımlardan bazıları…

 

Kaynak : enkocaeli.com

Son Haberler

- Reklam -