1. Haberler
  2. Gündem
  3. Kalkan-22 Operasyonu: 14 İlde Göçmen Kaçakçılığına Büyük Darbe

Kalkan-22 Operasyonu: 14 İlde Göçmen Kaçakçılığına Büyük Darbe

Kalkan-22 Operasyonu: 14 İlde Göçmen Kaçakçılığına Büyük Darbe

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 14 ilde gerçekleştirilen ‘Kalkan-22’ operasyonunda 40 göçmen kaçakçılığı organizatörünün yakalandığını ve 37’sinin tutuklandığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “14 ilde Göçmen Kaçakçılığı Organizatörleri ve Düzensiz Göçmenlere yönelik düzenlenen ‘Kalkan-22’ operasyonlarında 40 Göçmen Kaçakçılığı Organizatörü yakalandı! Organizatörlerden 37’si tutuklandı, 3’ünün işlemleri devam ediyor” dedi.

Operasyonun Detayları

Göç İdaresi Başkanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı’nın koordinasyonunda yürütülen operasyonlarda, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’nün çalışmaları sonucunda Kocaeli merkezli olarak Kayseri, Manisa, Mersin, Eskişehir, Isparta, İstanbul ve Uşak’ta operasyonlar gerçekleştirildi. Bu operasyonlar sonucunda 25 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalanarak tutuklandı ve 86 düzensiz göçmen gözaltına alındı.

Hatay ve Ankara’daki Operasyonlar

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği operasyonlarda ise 7 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı, 4’ü tutuklandı ve 106 düzensiz göçmen gözaltına alındı. Ankara İl Emniyet Müdürlüğü’nün yürüttüğü operasyonlarda ise Ankara merkezli olarak Bursa, Adana, Gaziantep ve Şanlıurfa’da 8 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı ve tamamı tutuklandı.

El Konulan Malzemeler

Operasyonlar kapsamında suçta kullanıldığı tespit edilen 14 araç ve büyük miktarda dövize el konuldu. Yakalanan düzensiz göçmenler İl Göç İdaresi Müdürlüklerine teslim edilerek sınır dışı işlemleri başlatıldı.

İçindekiler

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Kalkan-22 Operasyonu: 14 İlde Göçmen Kaçakçılığına Büyük Darbe