Kim Kardashian Instagram’dan Ermenistan’a Destek İstedi!

kim-kardashian-ermenistan-icin-destek-istedi

Ünlü Ermeni asıllı ABD’li Instagram fenomeni Kim Kardashian, Azerbaycan-Ermenistan çatışmalarına atıfta bulunarak uluslararası kamuoyundan destek istedi.

Azerbaycan’ın sivil köyleri vurduğu iftirasını atan Kardashian, ABD’li senatörlerden bu konuda yardım istedi.

Kim Kardashian, Ermenistan ordusunun Azerbaycan mevzilerine saldırı girişimini savunarak, “Ermenistan’daki sivil yapılar hedef alındı ve Azerbaycan şimdi Ermenistan’ı nükleer santralini bombalamakla tehdit ediyor” dedi.

Ermenistan ordusu, sınırdaki Azerbaycan mevzilerine saldırı girişiminde bulundu, sivil yerleşim birimlerine ateş açtı. Çatışmalarda şimdiye kadar Azeri ordusu 1’i tümgeneral 7 kayıp verdi. Olayın ardından Kim Kardashian sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayarak, “Ermeni arkadaşlarımın yanında duruyorum” mesajı verdi.

Kardashian mesajında şu ifadeleri kullandı: “Devam eden küresel salgına rağmen, Azerbaycan BM’nin Ermenistan Cumhuriyeti’ne yönelik küresel ateşkes talebini ihlal etti.”

“Ermenistan’daki sivil yapılar hedef alındı ve Azerbaycan şimdi Ermenistan’ı nükleer santralini bombalamakla tehdit ediyor.”

“Bu arada, ABD’nin Azerbaycan’ın Ermenistan ve Artsakh’a karşı kullanacak askeri yardıma izin vermemesini sağlamak için önümüzdeki hafta Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası’nda kongre kararları oylanacak.”

“Uluslararası toplumun, gerilim gereksiz tırmanmasını ve ölümleri önlemek için bu tür siyasi ve diplomatik önlemlere dikkat etmesi ve müdahale etmesi gerekiyor.”

“Ermeni arkadaşlarımın yanında duruyor ve ülkenin sınırındaki son gerilimlerden etkilenenler için dua ediyorum.”

“Zaten çok zor olan bu salgın sırasında bu provoke edilmemiş saldırılar için barışçıl bir çözüm bekliyorum.”
“Lütfen Senatör ve Temsilcilerinize Ermenistan’ı desteklemeleri için çağrıda bulunun”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kim Kardashian Instagram’dan Ermenistan’a Destek İstedi!