Kırım Kerç Köprüsü’nde Yangın Çıktı

Kırım Kerç Köprüsü'nde Yangın Çıktı

İşgal altındaki Kırım yarımadası ile Ruya’yı birbirine bağlayan köprüde yangın çıktı. Rus yetkililerden gelen açıklamaya göre yangına bir kamyonun patlaması neden oldu.

Rusya’nın Kırım ilhakından bu yana Kırım yarımadası ile Rusya arasındaki tek geçişi sağlayan köprüde meydana gelen bir patlama, yol çökmeden önce petrol tankerlerinin alev almasına neden oldu. Köprünün iki otoyol bölümünün kısmen çökmesine neden olan yangın hakkında Rusya Ulusal Terörle Mücadele Komitesi (NAC) yaptığı açıklamada, “Bugün Moskova saatiyle 06:07, Taman yarımadasının yanındaki Kırım köprüsünün otoyol kısmında bir kargo aracında patlama meydana geldi. , Kırım yarımadasına giden bir trenin yedi yakıt deposunu ateşe verdi.” ifadelerini kullandı. Kırım Meclis Başkanı Vladimir Kontantinov, patlamadan bir grup Ukraynalının sorumlu olduğunu iddia etti.

Ukrayna tarafından gelen açıklamalarda ise hükümetin resmi Twitter hesabı, yangına “Hasta yanığı” yanıtını verdi. Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky’nin danışmanı Mihaylo Podolyak, hasarı “başlangıç” olarak nitelendirdi – ancak doğrudan Ukrayna’nın sorumluluğunu üstlenmedi.

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Kırım Kerç Köprüsü’nde Yangın Çıktı