Ana Sayfa Gündem Menbiç de ÖSO, ABD' Arasında Çatışma Çıktı.

Menbiç de ÖSO, ABD’ Arasında Çatışma Çıktı.

Suriye’nin Menbiç bölgesinde, Türkiye’nin desteklediği ÖSO birlikleri ile ABD askerleri arasında çatışma çıktı. Bu bölge, ABD ve terör örgütü YPG kontrolünde bulunuyordu.

- Reklam -

ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun sözcüsü Albay Ryan Dillon, Suriye’nin kuzeyinde ABD ordusu ile terör örgütü YPG’nin kontrolü altındaki Menbiç yakınlarında çatışma çıktığını açıkladı. Dillon, çatışmanın koalisyon güçleri ile Türkiye destekli ÖSO askerleri arasında yaşandığını duyurdu.

‘Güçlerimiz saldırıya uğradı’

Basında yeralan habere göre, Albay Ryan Dillon, “Güçlerimiz saldırıya uğradı. Yanıt olarak ateş açıldı. Ardından da güvenli bir yere saklandılar” diye açıkladı.

Albay Ryan Dillon, koalisyonun Türkiye destekli grupların bu eylemlerinin kabul edilemez olduğu yönünde Ankara’yı uyardığını kaydetti.

- Reklam -

“Durumu Türkiye’ye bildirdik”

Koalisyon sözcüsü Dillon yaptığı açıklamada, “Bölgedeki tansiyonu düşürmek amacıyla görevini icra eden devriye güçlerimize son iki haftada birçok kez ateş açıldı” ifadelerini kullanarak, “Durumu Türkiye’deki mevkidaşlarımıza bildirdik ve devriyelerimizi sürdürdük. Ancak her zaman hazırlıklıyız ve bu bölgede kendimizi korumaya hazırız” ifadelerini kullandı

Son Haberler

- Reklam -