1. Haberler
  2. Gündem
  3. Migrosçu musun, BİMci mi?

Migrosçu musun, BİMci mi?

featured

Ülkem insanı bir şeyci olmaya, birinin kuyruğuna takılıp koşmaya bayılır. Kim elimde hıyar var dese bir avuç tuz alıp koşmak milli kimliğimizin bir parçası oldu artık. Alışveriş yapanlar ya Migrosçu ya da BİMcidir söz gelimi. Çikolata sevenler Etici ve Ülkerci diye ayrılır. Şiirseverler Necip Fazılcı yahut Nazım Hikmetçidir. Sporseverlerimiz Cimbomlu, Beşiktaşlı veya Fenerli olarak; karnı aç olanlarımız ise lahmacuncu-pizzacı olarak bölünmüştür. Çocuklar en çok anneyi mi, yoksa babayı mı sevdiğini seçmek zorundadır. Çünkü bîtaraf olan bertaraf olur. Anne/babalar da ya kız çocukçudur ya da erkek çocukçu…

Seçmenlerimiz muhafazakârlar, milliyetçiler ve lâikler diye üçe ayrılır. Aydınlarımız ya cumhuriyetçidir ya da yeni osmanlıcı. Anadolu Türkleri doğulu, batılı, güneyli ve karadenizli olarak dört guruba; bütün müslümanlar mezhep, tarikat ve cemaatlerine göre bin beşyüze ayrılır.

Ayrılmaya, taraftar olmaya, biat etmeye, ötekiler yaratmaya bayılırız. Sakın yanlış anlamayın beni; asla bölünmeyiz. Allah bizi bölmeye çalışanları Kahhar ism-i şerifi ile kahretsin. (Amin)

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Migrosçu musun, BİMci mi?
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.