Millet İttifakı’nın iki lideri Meral Akşener ve Gültekin Uysal bir araya geldi

featured

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Lideri Gültekin Uysal‘ı Genel merkez’de ziyaret etti. Saat 14:00 sularında gerçekleşen ziyaret yaklaşık 1 saat sürerken Millet İttifakı’nın iki lideri kamuoyuna önemli mesajlar verdi.

Yapılan ortak basın açıklamasında, Gültekin Uysal’ın satırbaşı açıklamaları şu şekilde;

  • Türkiye’nin bir sistem krizi var ve bir devlet krizine doğru ilerliyor

  • Millet adına söz söyleyebilen pozitif bir siyasete ihtiyaç var

  • Ülkenin derinden bir nefes almaya ihtiyacı var. Milletin ıstırapları kılavuzumuzdur
  • Bugün sınırsız yetki sıfır denetim mekanizmasıyla ülkenin ihtiyacından daha çok şahsi ihtiyaçlarını merkeze alarak keyfi bir rejim icra edildi. Bunun tabii çıktısı olarak da yüksek işsizlik, yüksek faiz, yüksek enflasyon ile karşı karşıyayız ve bunların bedelini milletimiz ödüyor, milletimizin sofralarından ekmekleri çalınıyor.

  • Bugün kutuplaşan, mahallelere sıkışan, kimliklere hapsolmuş bir Türkiye değil; konuşabilen, yüz yüze medeni rekabetleri yapabilen, ülke adına, millet adına söz söyleyebilen pozitif bir siyasete ihtiyaç var.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in konuşmasından satırbaşı şu şekilde;

  • Birleştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistem önerimizi Sayın Genel Başkan Gültekin Uysal ve heyeti ile birlikte değerlendirdik.

  • Türkiye’nin uzun zamandır istişare kültürünü kaybettiğini biliyoruz. Bu istişare kültürünün tekrar tahkim edilmesinin hayati bir öneme haiz olduğuna inanıyoruz. 

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisi tarafından hazırlanan İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem hakkında hazırladıkları kitapçığı Gültekin Uysal’a sundu.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’da Alain’in “Politika” adlı kitabını Meral Akşener’e takdim etti.

Millet İttifakı’nın iki lideri Meral Akşener ve Gültekin Uysal bir araya geldi