1. Haberler
  2. Televizyon
  3. Nosferatu Filminin Fragmanı Yayınlandı

Nosferatu Filminin Fragmanı Yayınlandı

featured

“The Witch” ve “The Lighthouse” filmleriyle tanınan yönetmen Robert Eggers, Bram Stoker’ın klasik eseri “Dracula”ya kendi yorumunu katıyor. “Nosferatu” adlı yeni filmi, karanlık ve yoğun bir atmosfer vaat ediyor. Başrolde, “It” filminin unutulmaz karakteri Pennywise’ı canlandıran Bill Skarsgard yer alıyor. Skarsgard, bu kez Kont Orlok (aka Nosferatu/Dracula) karakterine hayat veriyor. Lily-Rose Depp, Nicholas Hoult, Aaron Taylor-Johnson ve Willem Dafoe gibi isimler de filmde yer alıyor.

Focus Features tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, “Robert Eggers’ın Nosferatu’su, perili genç bir kadın ile ona saplantılı bir şekilde aşık olan korkunç vampir arasındaki gotik bir aşk hikayesini anlatıyor ve peşinden sürüklediği dehşeti gözler önüne seriyor.” Film, izleyicilere gotik bir korku hikayesi sunarken, aynı zamanda derin bir obsesyonun ve korkunun izlerini sürüyor.

Oyuncu Kadrosu

Başrollerde, vampir Kont Orlok karakteriyle Bill Skarsgård’ı; Ellen Hutter karakteriyle Lily-Rose Depp’i; Thomas Hutter karakteriyle Nicholas Hoult’u; Friedrich Harding karakteriyle Aaron Taylor-Johnson’ı; Anna Harding karakteriyle Emma Corrin’i ve Profesör Albin Eberhart Von Franz karakteriyle Willem Dafoe’yu göreceğiz.

Ses Getiren Hazırlıklar

Henüz Nosferatu’nun yüzü gösterilmeyen teaser fragmanda, Skarsgard’ın sesini rolü için daha derin bir tona getirmek üzere bir opera sanatçısı ile çalıştığı belirtiliyor. Esquire dergisine konuşan Skarsgard, “Bu rol için adeta saf kötülüğü çağırdım,” diyor ve “İçimde çağrılan bu demonu atmak biraz zaman aldı,” diye ekliyor. Eggers ise Empire dergisine, “Bill o kadar dönüştü ki, hak ettiği takdiri alamayacak diye korkuyorum çünkü o… orada değil,” şeklinde konuşuyor.

Korku Sözü

Eggers, filmin korku vaadini de güçlendiriyor: “Bir süredir gerçekten korkutucu olan eski usul gotik bir film yoktu. Ve ben çoğu izleyicinin bu filmi korkutucu bulacağını düşünüyorum.” 1922 yapımı sessiz Alman dışavurumcu klasiği “Nosferatu”nun yeniden yapımı olan film, Eggers tarafından yazılıp yönetiliyor. Yönetmen, aslen “The Witch” filminin yıldızı Anya Taylor-Joy ile çalışmayı planlamıştı ancak film, geçen yıl Çek Cumhuriyeti’nde çekildi.

Beklenen Yayın Tarihi

“Nosferatu”, 25 Aralık Noel Günü’nde izleyiciyle buluşacak. Film, korku filmi severler için yılın en çok beklenen yapımlarından biri olarak öne çıkıyor. Klasik bir eserin modern yorumu, gotik atmosferi ve başarılı oyuncu kadrosu ile “Nosferatu”, şimdiden büyük bir merak uyandırıyor.

İçindekiler

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Nosferatu Filminin Fragmanı Yayınlandı
Yorum Yap