Öğretmende Koronavirüs Tespit Edilince Tüm Sınıf Karantinaya Alındı

featured

Ordu’da yüksek ateş belirtisi gösteren 1 öğretmen ve öğrencinin koronavirüs test sonucu pozitif çıkarken, sınıfta bulunan 30 öğrenci 14 gün süreyle karantina altına alındı.

Koronavirüs salgını nedeniyle uzun süredir ara verilen yüz yüze eğitime yeniden başlanmıştı. Bu durum özellikle velilerde tedirginlik yaratırken, Ordu’dan endişe edici bir haber geldi.

Ordu’nun Fatsa ilçesinde bulunan Dumlupınar İlkokulu’nda, yüksek ateş belirtisi gösteren 1 öğretmen ve 1 öğrenciye, Fatsa Devlet Hastanesi’nde koronavirüs testi yapıldı. Sonuçları pozitif çıkan öğretmen ve öğrenci tedaviye alınırken, sınıftaki 30 öğrenci de 14 gün süreyle karantinaya alındı.

Tüm Önlemler Alındı

Okul görevlileri tarafından sınıfta dezenfeksiyon çalışması yapıldı. Dumlupınar İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Tülay Demirbaş konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Sınıfın karantinaya alındığını belirten Demirbaş, “Yüz yüze eğitim başladığından bu yana tüm sağlık önlemleri alınmıştır. Velilerimizi endişelendirecek bir sorun yoktur. Eğitim devam etmektedir” ifadelerine yer verdi.

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Öğretmende Koronavirüs Tespit Edilince Tüm Sınıf Karantinaya Alındı