Oğuzhan Uğur’dan Devlet Bahçeli açıklaması: “Biraz irkildik”

featured

Oğuzhan Uğur’dan Devlet Bahçeli açıklaması: “Biraz irkildik” BaBaLa TV’nin kurucusu Oğuzhan Uğur, gazeteci İsmail Saymaz’a verdiği röportajda Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendilerini hedef göstermesi hakkında konuştu.

Maraş ve Hatay’da baraj duvarlarının patladığı yönünde paylaşım yaptığı gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan ve savcılığa giderek ifade veren Uğur, “Bahçeli’nin açıklamasıyla biraz irkildik. Kendisinin yanlış bilgilendirildiği kanaatindeyim. Konunun örgütlü kötülük olduğunun farkındayız. Bunlarla uğraşacağıma belki iki tane tır koordine edecektim” dedi.

Yaptıkları yardımlardan dolayı hedef gösterildiklerinin belirten Uğur, şöyle konuştu:

“İlk dakikadan itibaren birçok insanın hayatına dokunduğumuz için, sosyal medyada halk ‘Ulan Oğuzhan Uğur, ulan Haluk Levent size helal olsun, devlet sizin gibi çalışmıyor’ dedikleri için… Bizim ismimiz ön plana çıkıp yetkililer eleştirilince, yaptığımız yardımların ne kadar büyük olduğunu görmemek için öyle başlıklar koydular ki, bizi yıpratırlarsa bir tek yardım yapan kendileri kalacaktı. Çünkü bizden başka yardım yapan yok.”

BaBaLa TV’nin ve AHBAP’ın aradan çıkarılmak istediğini belirten Uğur, Saymaz’ın “kurumlara güven duymayanlar sizin üzerinizden yardım yapıyor” değerlendirmesine şu yanıtı verdi:

“‘Aynen öyle. Onların zoruna giden bu oldu. Devletimiz burada, AFAD burada’ diyemediler. Biz oradaydık daha önce çünkü. Bizi aradan çıkartıp ‘Her türlü yardımı biz yapıyoruz’ demeye çalıştılar. Halbuki ilk iki gün yaşanan koordinasyon sıkıntısının siz de farkındasınızdır. Zaten bütün halka tweet atsalar, TV yayını da yapsalar, orada acıyı yaşayan 13 milyon insan var. Bu insanlar görüyorlar. Ve bu insanlar konuşuyor bizim yardımlarımızı. Bu da onları çok sinirlendiriyor.”

İlgili Haber  Akçakoca'nın Meşhur Lenin Büstü Kayboldu
Oğuzhan Uğur’dan Devlet Bahçeli açıklaması: “Biraz irkildik”