Ana Sayfa Sağlık Profesörler Twitter'da Birbirine Girdi! "Seni Adam Yerine Koyup Cevap Yazmadım Ama..."

Profesörler Twitter’da Birbirine Girdi! “Seni Adam Yerine Koyup Cevap Yazmadım Ama…”

Prof. Mehmet Çilingiroğlu ve Prof. Dr. Mehmet Ceyhan arasında Twitter’da maske tartışması yaşandı. İkilinin tartışması sosyal medyanın gündemine oturdu.

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN TARTIŞTILAR

- Reklam -

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan sosyal medya üzerinden birbirleriyle tartıştı.

“BU NE BİÇİM ENFEKSİYON KONTROLÜDÜR?”

Çilingiroğlu, Ceylan’ın daha önceden katıldığı bir televizyon programından bir kesiti alıntıladı ve Twitter’dan “Mehmet hocam önceden maske takılmasın diyenlerdendiniz? Şimdi takın diyorsunuz? Bilim mi değişti, siz mi anlayamadım? Yani bulaşıcı üst solunum yolu enfeksiyonlarında en basitinden maske takmıyorsunuz öylemi? Bu ne biçim enfeksiyon kontrolüdür? Hocam?” paylaşımını yaparak tepki gösterdi.

“HACETTEPE’DEN ARADA SENİN GİBİLER DE ÇIKIYOR İŞTE”

Ceyhan’ın söz konusu yayında kullandığı “sağlıklı kişilerin maske takması önemsizdir” sözlerine atıfta bulunan Çilingiroğlu’na Ceyhan yanıt şu yanıtları verdi:

“1. Solunum yoluyla bulaşan her hastalıkta topluma maske taktırılmaz. Bulaşıcı hastalıkların kontrolü dersime girmemişsin herhalde

2. Maske virüsü taşıyan takarsa daha çok koruyucudur (yüzde 90×30)

3. Sağlık çalışanlarının maske bulamadığı bir dönemde topluma bu veriyle maske tak demek ancak senin gibi cahillerin işi olabilir.

Basının ilgisini çekmek için birilerine sataşmak, soytarılık yapmak, dört üniversiteden profesörlüğüm var gibi yalanlara başvurmaya gerek yok.

Hacettepe’den iyi hekimler çıkar ama arada senin gibiler de çıkıyor işte. Üzgünüm.”

“SENİ ADAM YERİNE KOYUP CEVAP YAZMAZDIM AMA…”

Ceyhan ayrıca Çilingiroğlu için “Seni adam yerine koyup cevap yazmazdım ama, şunu söylemeliyim. Senin gibi olmayan ünvanlar kullanan, bilim adamlığından nasibini almamış, bilimi göbek atmak sanan birinin mezuniyetine katkıda bulunduysam, ondan uyanırım sadece. Bilimle ilimin farkını oku,” ifadelerini kullandı.

İŞTE PROFESÖRLERİN O TARTIŞMASI

Son Haberler

- Reklam -