1. Haberler
  2. Dünya
  3. Rusların paramiliter yapısı Wagner, İtalya Savunma Bakanı’nı öldürene 15 milyon dolar ödeyecek

Rusların paramiliter yapısı Wagner, İtalya Savunma Bakanı’nı öldürene 15 milyon dolar ödeyecek

featured

Rusların paramiliter yapısı Wagner, İtalya Savunma Bakanı’nı öldürene 15 milyon dolar ödeyecek.Rus paralı asker grubu Wagner, İtalya Savunma Bakanı Guido Crosetto’nun başına 15 milyon dolar ödül koyduğunu duyurdu.

İtalyan istihbaratının Wagner’in ödül kararını yaklaşık 10 gün önce öğrendiği ancak konunun bu haftaya kadar açığa çıkmadığı belirtildi. İtalyan medyasına yansıyan konuyla ilgili resmi makamlardan henüz bir açıklama yapılmadı.

İtalya Savunma Bakanı Crosetto, Afrika’dan İtalya’ya artan göçmen akını için Wagner’i suçlamıştı.

Wagner’in İtalya ve Avrupa’da siyasi kargaşa yaratmak için Afrika’nın bazı ülkelerinde sahip olduğu gücü kullanarak göçmen akınını körüklediğini belirten Crosetto, AB ve NATO’yu Avrupa’nın güneyinin giderek daha tehlikeli hale geldiği konusunda uyarmıştı.

Wagner şefi Yevgeny Prigozhin, İtalyan Savunma Bakanı’na verdiği yanıtta iddiaları yalanlayarak, “Crosetto başkalarının işine değil, muhtemelen hiçbir zaman çözemeyeceği kendi problemlerine odaklanmalı. Göçmen kriziyle ilgili ne olduğunu bilmiyoruz ve ilgilenmiyoruz. İlgilenmemiz gereken kendi problemlerimiz var” demişti.

Prigozhin ayrıca Telegram sayfasından Crosetto için Rusça ağır hakaret içeren ifadeler kullanmıştı.

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Rusların paramiliter yapısı Wagner, İtalya Savunma Bakanı’nı öldürene 15 milyon dolar ödeyecek
Yorum Yap