1. Haberler
  2. Yaşam
  3. Sahte Twitter hesabıyla okulları tatil ilan ettiler

Sahte Twitter hesabıyla okulları tatil ilan ettiler

featured

Sahte Twitter hesabıyla okulları tatil ilan ettiler. Şanlıurfa’da etkili olan sağanak yağışın ardından Vali Salih Ayhan adına açılan sahte Twitter hesabından kentte okulların tatil edildiği paylaşımı yapıldı. Paylaşımın fark edilmesinden bir saat sonra açıklama yapan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, okullarda eğitimin devam edeceğini, sahte beyanlarda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacağını duyurdu.

Şanlıurfa’da 14-15 Mart’ta yaşanan sel felaketinde 17 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak, su taşkınlarının yaşanmasına neden oldu. Kentteki bazı cadde ve sokaklarda su baskını yaşanırken, dün akşam saatlerinde Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ın fotoğrafının bulunduğu sahte Twitter hesabından “İlimizde yoğun sağanak yağış bu gece ve yarın da devam edeceğinden ilimizdeki tüm okul kademelerinde eğitim-öğretime 27.03.2023 tarihinde bir gün ara verilmiştir” paylaşımı yapıldı.

Kısa sürede sosyal medyada dolaşan paylaşım üzerine Vali Salih Ayhan, bir saat sonra resmi Twitter hesabından bilginin doğru olmadığını paylaştı.

Eğitimin devam edeceğini vurgulayan Vali Ayhan, paylaşımında, “Yapılan sahte duyurulara değerli hemşehrilerimizin itibar etmemelerini rica ediyorum. Sahte beyanlarda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacağını belirten Ayhan, İlimizdeki tüm okullarda yarın eğitim-öğretim faaliyetleri devam edecektir”

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Sahte Twitter hesabıyla okulları tatil ilan ettiler