Ana SayfaGündemSamsun'da PKK'lı Yakalandı

Samsun’da PKK’lı Yakalandı

Twitter üzerinden paylaşılan fotoğraflarda Samsun’un Gebi Düzören köyünün kırsalında silahsız bir terörist köylüler tarafından yaklandığını iddiâsında bulunuldu.

- Reklam -

Köylülerin jandarma ekiplerine haber verdiği gelen bilgiler arasında, bilgiler kesinlik kazandıkça duyuracağız.

Yaklanan kişi sığınmacı çıktı (Güncelleme – 21.08.2015)

Samsun’dan gelen son bilgilere göre yakalanan kişi ise Iraklı bir sığınmacı çıktı. Olayla ilgili açıklama yapan Düzören köyü muhtarı Fahri Yılmaz şunları söyledi :

Burası köy, dağ başı. Vatandaş şüpheli bir adam olduğu haberini duyunca evden tüfeğini aldığı gibi olay yerine adamı yakalamak için geldi” bilgisini veren Muhtar Yılmaz, şöyle konuştu: “Sonuçta adamı yakaladık. Ben konuşturmaya çalıştım ama beceremedim. Kağıda Arapça yazarak kendisiyle iletişim kurmaya çalıştım ama bir türlü cevap alamadım. Biz adamı jandarmaya teslim ettikten sonra savaştan kaçan bir mülteci olduğu haberini aldık. Bu adam daha önceden mahallemizde hiç gözükmemişti. Bizim bölgede herkes birbirini tanır. Böyle bir haber gelince de vatandaşlarda bu arkadaşı av tüfekleriyle ablukaya aldılar ve jandarmanın gelmesini beklediler. Olay bu şekilde gerçekleşti.

Son Haberler

- Reklam -