Sanatçılara ”Hordunmayın” diyen Cüneyt Özdemir Özür Diledi

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada ‘kademeli normalleşme’ takvimini duyurdu. 1 Haziran sonrası açıklanan kararlarda müzisyenler yine görmezden gelindi. Sosyal medyada birçok sanatçı bu duruma tepki gösterdi.

YouTube’da program yapan Cüneyt Özdemir’in yaptığı paylaşım tepkileri daha da artırdı.

Özdemir, Twitter’dan paylaştığı mesajında müzisyenlere “Sanatçı dostlarımız homurdanmak yerine buyrun yayına bağlanın ve derdinizi anlatın” dedi.

Fırat Tanış, Behzat Uygur, Gökhan Özoğuz gibi isimlerin de bulunduğu birçok sanatçı Özdemir’in Twitter’dan paylaştığı ‘homurdanmayın’ mesajına sosyal medyadan tepki gösterdi.

Cüneyt Özdemir, tepkilerin ardından açtığı canlı yayında ‘pot kırdığını’ ifade ederek özür diledi. Özdemir yaptığı açıklamada, “Homurdanmak kelimeme takmış zaten elinde sopayla beni dövmeyi bekleyen arkadaşlar. Onları bir kenara bırakıyorum ama gerçekten alınanlardan da özür dilerim. Demek istediğim ‘Bu kadar müzik birliği var, müzisyen var, neden bir araya gelip seslerini yükseltmiyorlar.’ Bunu dile getirmeye çalıştım ama dilim sürçmüş özür dilerim. Ama adam diyor ki ‘Hükümete laf etmeyeyim, Cüneyt’i döveyim.’ Ben mi yasaklıyorum hükümete desene” ifadelerini kullandı.

Sanatçılara ”Hordunmayın” diyen Cüneyt Özdemir Özür Diledi