1. Haberler
  2. Gündem
  3. Sedat Peker’in Danışmanı Emre Olur Türkiye’ye Getirildi

Sedat Peker’in Danışmanı Emre Olur Türkiye’ye Getirildi

Sedat Peker'in Danışmanı Emre Olur Türkiye'ye Getirildi

Organize suç örgütü liderliği iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker’in basın danışmanı olarak bilinen ve kimi açıklamaları Peker yerine yapan Ahmet Emre Olur, Cumartesi günü Tiran Havaalanında Arnavutluk polisi tarafından gözaltına alındı. İnterpol tarafından Tiran-Arnavutluk’tan İstanbul Havalimanı’na getirilen Emre Olur, İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından teslim alındı. Tehdit, suçu ve suçluyu övmek, hakaret, suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma, basit yaralama, sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret suçlarından hakkında arama bulunan Emre Olur’un yakalandığı bilgisini Emniyet Genel Müdürlüğü sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla duyurdu. Emniyet tarafından yapılan yazılı açıklama:

“Tehdit”, “Suçu ve Suçluyu Övmek”, “Hakaret”, “Suç İşlemek Amacıyla Kurulan Örgüte Üye Olma” “Basit Yaralama”, “Sesli, Yazılı veya Görüntülü Bir İleti ile Hakaret” suçlarından adli makamlarımızca ulusal seviyede aranan ve Sedat PEKER suç örgütünün üyesi olan Ahmet Emre OLUR’un yer tespitine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, şahsın 23.05.2021 tarihinde Ülkemizden Kuzey Makedonya ülkesine gittiği tespit edilmiştir.
Kuzey Makedonya ve Balkan Ülkeleri İnterpol birimleri ile şahsın yer tespitine yönelik yazışmalar yapılmış ve görüşmeler devam etmekteyken 12.09.2022 günü Arnavutluk Tiran üzerinden BAE-Abu Dabi’ye gittiği tespit edilmiştir. 16.09.2022 tarihinde Millî İstihbarat Teşkilâtı Başkanlığı ve Abu-Dabi Büyükelçiliğimizden BAE’den deport edileceği bilgisinin Emniyet Teşkilatımıza iletilmesi üzerine Emniyet Teşkilatımızca yapılan sıkı takip sonucu söz konusu şahsın Sırbistan’a gideceği tespit edilmiştir. Ancak Sırbistan makamları uluslararası yolcu olduğu için sınır dışı talebimize olumlu yanıt verememiştir. Sırbistan’dan Arnavutluk Tiran’a geçeceği tespit edilen şahsın Arnavutluk Emniyet Genel Müdürlüğü, Arnavutluk İnterpol’ü ve Sayın İçişleri Bakanlarının kurduğu doğrudan temas sonucunda Tiran Havaalanında 17.09.2022 günü saat 06:00’da Arnavutluk polisi tarafından gözaltına alınması sağlanmıştır.
Bu itibarla söz konusu şahsı teslim almak üzere Arnavutluk-Tiran’a giden İnterpol ve KOM Daire Başkanlığı görevlileri tarafından Ahmet Emre OLUR 18.09.2022 tarihinde saat 06:30’daki uçuşla Tiran-Arnavutluk’tan teslim alınarak sorgulama ve adli işlemleri için İstanbul Havalimanında İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerine teslim edilmiştir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

 

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Sedat Peker’in Danışmanı Emre Olur Türkiye’ye Getirildi