1. Haberler
  2. Kişiler ve Olaylar
  3. Sivas bayram namazı saat kaçta – 16 Haziran 2024

Sivas bayram namazı saat kaçta – 16 Haziran 2024

featured

Sivas bayram namazı saat kaçta Müslüman dünyasının en önemli dini bayramlarından biri olan Kurban Bayramı, bu yıl 16 Haziran 2024 tarihinde kutlanacak. Bayram namazı için tüm hazırlıklar tamamlanırken, camilerde kılınacak olan namazın saati ve detayları belirlendi. Bu mübarek günde, kurban kesimleri ve yardımlaşma faaliyetleriyle bayram coşkusu yaşanacak. Bayram namazının ardından cemaat, kardeşlik ve birlik içinde bayramlaşacak. Tüm yurtta ve İslam dünyasında bayram sevinci paylaşılıyor. Haberimizde Sivas bayram namazı saati ve bayram namazı hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Bayram namazıyla ilgili tüm detaylar haberimizin devamında…

Sivas bayram namazı saat kaçta

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı bayram namazı saatleri aşağıdaki gibidir. 16 Haziran sabahı kılınacak olan Kurban Bayramı namazı saatleri şöyle;

Sivas bayram namazı saati: 05.38

Sivas bayram namazı saati

Akıncılar bayram namazı saat kaçta, Altınyayla bayram namazı saat kaçta, Divriği bayram namazı saat kaçta, Doğanşar bayram namazı saat kaçta, Gemerek bayram namazı saat kaçta, Gölova bayram namazı saat kaçta, Gürün bayram namazı saat kaçta, Hafik bayram namazı saat kaçta, İmranlı bayram namazı saat kaçta, Kangal bayram namazı saat kaçta, Koyulhisar bayram namazı saat kaçta, Merkez bayram namazı saat kaçta, Şarkışla bayram namazı saat kaçta, Suşehri bayram namazı saat kaçta, Ulaş bayram namazı saat kaçta, Yıldızeli bayram namazı saat kaçta, Zara bayram namazı saat kaçta şehir merkeziyle birkaç dakika farklılık gösterse de 05.38 saatinde bayram namazı kılınacak.

Bayram namazı kaç rekattır ?

Bayram namazı 2 rekat olarak kılınmaktadır.

Bayram namazı farz mıdır?

Bayram namaz Hanefî mezhebinde, cuma namazının vücûb şartlarını taşıyan kimselere vâciptir. Cuma namazı için lazım olan bütün şartlar, bayram namazları için de lazımdır.

Bayram namazı nedir?

Bayram namazları, müslümanlar arasındaki birlik ve beraberliğin güzel bir göstergesi olarak bayramların birinci günü, kuşluk vaktinde kılınır. Bayram namazı farz değil vaciptir. İki rekat olarak cemaatle kılınır.

Bayram namazının vacip oluşunun ve kılınmasının şartları, aynen Cuma namazının şartları gibidir. Bayram namazında ezan okunmaz, kamet yapılmaz.

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı olmak üzere yılda iki kez bayram namazı kılınır. Ramazan ve Kurban bayramının birinci günü kılınır.

Akıncılar bayram namazı saati 2024, Altınyayla bayram namazı saati 2024, Divriği bayram namazı saati 2024, Doğanşar bayram namazı saati 2024, Gemerek bayram namazı saati 2024, Gölova bayram namazı saati 2024, Gürün bayram namazı saati 2024, Hafik bayram namazı saati 2024, İmranlı bayram namazı saati 2024, Kangal bayram namazı saati 2024, Koyulhisar bayram namazı saati 2024, Merkez bayram namazı saati 2024, Şarkışla bayram namazı saati 2024, Suşehri bayram namazı saati 2024, Ulaş bayram namazı saati 2024, Yıldızeli bayram namazı saati 2024, Zara bayram namazı saati 2024

İçindekiler

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Sivas bayram namazı saat kaçta – 16 Haziran 2024
Yorum Yap