Sivas’ta Kızını Koruyan Baba Saldırgan Köpekleri Silahla Vurdu

Sivas'ta Kızını Koruyan Baba Saldırgan Köpekleri Silahla Vurdu

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde, köpek saldırısına uğrayan genç bir kızın babası, kendisine ve kızına saldıran köpeklere karşı mecburi savunma yaparak dört sokak köpeğini vurdu. Olay sonrası gözaltına alınan baba, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Yukarı Mahalle’de yaşanan olayda, 14 yaşındaki İrem Gölbaşı, okuldan evine dönerken yaklaşık 15 başıboş sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Annesi ve okul servisinin sürücüsü tarafından kurtarılan genç kız, bu korkunç anları hafif sıyrıklarla atlattı. Güvenlik kamerasına yansıyan olay sonrası, İrem’in babası Yaşar Gölbaşı, evinin çevresinde toplanan köpekleri uzaklaştırmak amacıyla havaya ateş açtı. Ancak köpeklerin saldırısı devam edince kendini korumak için köpeklere ateş etti ve dört köpek telef oldu.

Gözaltına alınan baba serbest bırakıldı

Yaşar Gölbaşı, olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı ve ifadesi alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Gölbaşı, yetkili yerlere daha önce bu sorunu ilettiğini, “Ben 20 gün önce artan köpek saldırılarına karşı tedbir alınması için ilgili kurumlara başvurdum. Tarlada pancar sürerken kızıma saldırdıkları haberini aldım. Eve dönüp köpekleri uzaklaştırmak için havaya ateş açtım. Bana saldırdıklarında üzerlerine doğru gelişigüzel ateş açtım. Bu sırada 4’ü vurularak telef oldu. Kızım canını kurtardı ancak burada bir can kaybı yaşanmaması için tedbir alınmasını istiyoruz” şeklinde ifade etti.

Kendilerinin de köpek beslediğini ve hayvansever olduklarını vurgulayan baba başıboş köpeklerin tehlike yarattığını söyledi.

İçindekiler

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Sivas’ta Kızını Koruyan Baba Saldırgan Köpekleri Silahla Vurdu