Süleyman Soylu’nun Yediiklim Yayınevi’nin afişinde yer aldığı ortaya çıktı

featured

Süleyman Soylu’nun Yediiklim Yayınevi’nin afişinde yer aldığı ortaya çıktı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, KPSS skandalının odağındaki Yediiklim Yayınevi’nin tanıtım afişinde yer aldığı ortaya çıktı.

Uyuşturucu ve taciz gibi suçlarla gündeme gelen isimlerin Soylu’yla çekilmiş fotoğraflarının ortaya çıkması eleştirilirken, buna başka bir örnek daha eklendi.

Bu defa ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ü koltuğundan eden KPSS sorularıyla ilgili skandalda gündem olan Yediiklim Yayınevi’nin tanıtım afişi sosyal medyada dolaşıma girdi.

Yayınevinin Bursa’daki dershanelerinin afişinde kullanılan Soylu’nun fotoğrafı paylaşıldı.

Ankara’da Yediiklim Yayınevi’nde arama başlatılmış.

Bunlarda Bursa’da Yediiklim Dershanesi’nin tanıtım afişleri. pic.twitter.com/3kWxCgimaO

KPSS’nin geçen pazarki sınavında çoğu sorunun Yediiklim Yayınevi’nin deneme sınavlarında ve ders videolarında sorulan sorularla aynı olduğu ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine tepkiler yükselince ÖSYM’den iddiayı yalanlayan bir açıklama gelmişti.

ÖSYM’nin sadece Twitter hesabından duyurulan bu kısa yalanlama tepkilerin dozunu daha da artırdı. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Devlet Denetleme Kurulu’na (DDK) inceme talimatı verdi ve ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ü görevden aldı. DDK da problem olduğu iddiasını doğrularken YÖK inceleme başlattı.

Daha fazla haber için : www.sabithaber.com

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Süleyman Soylu’nun Yediiklim Yayınevi’nin afişinde yer aldığı ortaya çıktı