Ana Sayfa Gündem Terör Örgütü PKK'ya Karşı Birleşip Ortak Bildiri Yayınladılar

Terör Örgütü PKK’ya Karşı Birleşip Ortak Bildiri Yayınladılar

- Reklam -

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nde (IKBY) yer alan Türkmen siyasi parti ve dernekler, Terör örgütü PKK’nın Musul’un Sincar ilçesini derhal  terk etmesi çağrısında bulundu.

- Reklam -

Türkmen siyasi parti ve dernekleri tarafından yayımlanan ortak  bildiride, “Türkmen siyasi parti ve dernekleri olarak PKK ve ona benzer silahlı  grupların Sincar’daki varlığı bölge üzerinde güvenlik tehdidi oluşturduğu,  istikrarsızlık ve çatışma ortamına zemin hazırladığı kanaatindeyiz.” denildi.

Bildiride şunlar kaydedildi:

“Diğer tüm siyasi partilerin de bu konuda hassasiyetleri göz önünde  bulundurarak sorumluluk içerisinde hareket etmeleri ve IKBY’ye destek vermeleri  lazım. Sorunun daha da büyümemesi ve Sincar halkının daha fazla zarara uğramaması  için silahlı grupların en kısa zamanda koşulsuz bir şekilde ilçeyi terk etmesi  gerekiyor.”

Söz konusu ortak bildirinin,  Türkmen Kalkınma Partisi, Türkmen  Demokratik partisi, Türkmen Liberal Derneği, Türkmen Kurtuluş Partisi, Türkmen  Demokratik Hareketi, Türkmen Halk Partisi ve Türkmen Kültür Derneği tarafından  yayımlandığı kaydedildi.

- Reklam -

Son Haberler