Ana Sayfa Gündem TUNA İPEK KİMDİR

TUNA İPEK KİMDİR

 

- Reklam -

1990 İstanbul doğumlu olan Tuna İpek Rap şarkıcısı, Youtuber ve İnstagram Fenomenidir. Youtube, İnstagram ve Facebook gibi sosyal medya uygulamalarında fenomen olan “Amg ailesi” isimli sosyal medya sayfalarının kurucusudur.

 

AŞIRI MİZHALI GRUP’UN (AMG) KURUCUSUDUR

Türkiye’nin en çılgın ve mizah dolu sayfalarından birisi olan AMG’nin kurucusu Tuna İpek’in playstation oynarken yenilgiye dayanamayıp kalp krizinden hayatını kayıp ettiği iddia edildi. Fakat daha sonra bu haberi asılsız olduğu ortaya çıktı.

Aradığım Ortam, Fark, Harman, Kovmak İçin, Kafalar Tam, Benjamin, Bela gibi şarkılarıyla milyonlarca kişinin beğenisini kazanan genç fenomen yaptığı düetlerle ile de adından söz ettiriyor.

YouTube kanalında 140.000’e yakın takipçisi vardır. Türkiye’nin en ünlü Youtuberları arasındadır. 2016 yılında YouTube kanalında ilk şarkılarını paylaşarak dikkatleri üzerine çekmiştir. 140 binden fazla takipçisi olan şarkıcının videoları milyonlar tarafından severek dinlenmektedir. Kendisine ait 30‘a yakın bestesi olduğunu söylüyor.

 

2018 YILINDA İLK RAP ŞARKISI KLİBİNİ ÇEKMİŞTİR

 

2018 yılında YouTube kanalında Aşıl ile birlikte ‘’Bela’’ isimli şarkıya çektiği ilk klibi yayınlanmıştır.  İlk videosunun ardından kendisine ait   Youtube video kanalında Benjamin, Mesele Ne, Kafalar Tam, Kovmak İçin, Fark, Aradığım Ortam ve Harman gibi parçaları seslendirmiştir.

Kendinin ifade etme biçimi olarak müzik yapmayı seçtiğini belirten şarkıcı yeni şarkılarıyla hayranlarının karşısına çıkacağını belirtiyor. Beste yapan, söz yazan ve gitar çalan Tuna İpek, küçük yaşta müziğe olan yeteneğini keşfettikten sonra hayatını müziğe adadığını söylüyor.

İnstagram sayfasında da 606 bin takipçisi olan ünlü fenomen Aşırı Mizahlı Grup (AMG) ve Kafalar isimli gruplarla çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak : https://mp3kulisi.com/sarkici/Tuna-Ipek

Son Haberler

- Reklam -