Ana Sayfa Türk Dünyası Türk İş İnsanları, Uygur Türklerine Yardım Ettiği İddiasıyla Çin'de Ağır Şartlarda Çalıştırılıyor...

Türk İş İnsanları, Uygur Türklerine Yardım Ettiği İddiasıyla Çin’de Ağır Şartlarda Çalıştırılıyor…

Türk iş insanı Armatör Ali Kılıç ve Murat Hakan Sağlam’ın 2015 yılından bu güne kadar Çin’de tutuklandığı ve 12.5 yıl hapis cezası aldığı ortaya çıktı. Ünlü armatörler Doğu Türkistan’daki kamplarda tutulduğu ve çok ağır şartlarda çalıştırıldığı öğrenildi.

- Reklam -

Hong Kong-Japonya arasında ticari faliyet yürüten yük gemisini işi ile beraber satın alan Türk iş insanları Gemiyi Hong Kong – Japonya arasında Hurda demir nakliye işinde kullanmayı amaçlıyorlardı. Hong Kong’da tutuklanan armatörler yargılanmak için Doğu Türkistan’a götürülerek Uygur Türklerinin bulunduğu Çin kamplarına nakledildiler.

Zalim Çin komünist rejimi, Armatör Ali Kılıç ve Murat Hakan Sağlam’ın 500 bin dolar parasına ve yeni satın almış olduğu gemisine el koydu. Çin’de ”Uygur Türklerine yardım edecekti” iddiası ile tutuklandığı ortaya çıktı.

Armatörler yeni satın almış olduğu gemisinin üzerine dahi çıkmadı. Gemiyi teslim alamadan Çin’den kara propaganda ile tutuklandı. Çin, Uygur Türklerini Çin’den kaçıracağı iddiası ile 12.5 yıl hapis cezası alan ünlü armatörlerden haber alınamıyor.

Çin Rejiminden İftira

Ünlü Armatör Ali Kılıç’ın ailesinden yapılan açıklamaya göre Çin’in elinde hiç bir delil olmadığı halde Ali Kılıç’ın 12.5 yıl haksız ceza aldığı ve iş adamının ağır şartlarda kamplarda zorla alıkonulduğu ve bir çok Uygur Türkleri ile teşhise çıkartıldığını belirtti.

Ali Kılıç’ın oğlu Ertuğrul Kılıç ise; “babam ve ortağı Murat satın almış oldukları gemiye dahi çıkamamıştı. Sözleşme masasında imzalar atıldıktan sonra tutuklandı. Gemiyi teslim almadan Uygur Türklerini kaçıracağı iddiası ile, üzerine ayak basmadıkları gemi ile insan kaçakçılığı yapacakları iddiası ile bir hayal ile tutuklandı ve hak etmediği 12.5 yıl hapis cezası aldığını öğrendik.” ifadelerini kullandı.

Son Haberler

- Reklam -