Ana Sayfa Gündem Türkçüler Erk Yurtsever'i Anacak

Türkçüler Erk Yurtsever’i Anacak

Hüseyin Nihal Atsız Beğ’in öğrencisi Türkçü Erk Yurtsever aramızdan ayrılışının 1.yılında Türkçüler tarafından İçerenköy mezarlığında 3 Ocak saat 11:00’da kabri başında anılacak.

- Reklam -

Ayrıca; Orkun Vakfı tarafından yine 3 Ocak saat:19:00’da Türkçü Erk beğ için bir anma programı düzenlenecek. Anma programında Araştırmacı-Yazar Muhiddin Nalbantoğlu Türkçülüğün Esasları konulu bir konferans verecek.

ERK YURTSEVER KİMDİR ? 

Türkçü, Hüseyin Nihal Atsız’ın Haydarpaşa Lisesinden öğrencisidir (1950-51 – 1951-52). Adını Mustafa Kemal Atatürk vermiştir. Türkçüler Derneğinin dokuz kurucu üyesinden birisidir. Türkçülerin en önemli ideologlarındandır.

Türkçülük ve Türk Dünyası ile ilgili Millî Yol, Boğaziçi, Yeni Orkun, Orkun, Yesevi, Türk Dünyası Kültür ve Tarih Dergisi ve son yıllarda da Kavgamız Dergisinde çok sayıda yazı ve şiiri yayınlanmıştır. Erk Yurtsever’in “Türkçe Adlar Derlemesi” ve “Tamga” isimli basılmış iki de kitabı vardır. 3 Ocak 2017’de bir süredir tedavi gördüğü Maltepe Üniversitesi Hastanesi’nde vefat etmiştir.

Türkçü Kavgamız Dergisinde 3 bölüm röportajı yayımlanmıştır. Derginin altıncı sayısında Erk Beğ’in son yazısı neşredilmiştir.

2014 yılında verilen Altın Bozkurt Ödülünün sahibidir.

Son Haberler

- Reklam -