Ana Sayfa Gündem "Türkiye Olarak Suriyelilere 40 Milyar Dolar Harcadık"

“Türkiye Olarak Suriyelilere 40 Milyar Dolar Harcadık”

AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan Karabük ‘te katıldığı programda bir konuşma yaptı. Ceylan yaptığı konuşmada “Türkiye olarak şu ana kadar Suriyelilere 40 milyar dolarlık bir harcama yaptık.” dedi.
Suriyelilere harcanan para açıklandı.

- Reklam -

AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan bir son dakika açıklamasında bulundu. Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi ‘nde düzenlenen AK Parti Karabük İl Başkalığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı ‘na katılan Ceylan, burada önemli açıklamalarda bulundu. Ceylan konuşmasında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genele Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Türkiye’de 18 yıldır çok önemli hizmetlerin yapıldığını söyledi.

SURİYE MESELESİ ÇOK CİDDİ BİR MESELE

Suriye meselesinin Türkiye ‘nin önünde çok ciddi bir mesele olduğunu ifade eden Ceylan, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’de 3,6 milyon Suriyeliyi misafir ediyoruz. Ensar ruhuyla misafir etmenin gayreti içerisindeyiz. Batı dünyası, Suriyeli kardeşlerimize kapılarını bir bir kapatırken, 100-200 kişiyi misafir etmekten aciz kalırken, çok şükür, bu millet ekmeğini paylaşma pahasına, onları misafir etmenin gayreti içerisindeyiz.

40 MİLYAR DOLAR HARCAMA YAPTIK

“Türkiye olarak şu ana kadar Suriyelilere 40 milyar dolarlık bir harcama yaptık.”

KRİTİK AY EYLÜL

Eylül ayının , Suriye ‘deki gelişmeler nedeniyle önemli bir ay olduğunu söyleyen Ceylan şu ifadeleri kullandı:

“Biz Suriye’de güvenli bölgeler oluşturmak istiyoruz. Orada bir PKK tehdidi söz konusu. 910 kilometrelik bir Suriye sınır hattımız var. Bu sınır hattının özellikle Fırat’ın doğu bölgesindeki kısımlarda, PKK’ya yandaş PYD/YPG yapılanması söz konusu. Bu da terör unsurlarının ülkemize girişi açısından çok büyük tehdit oluşturmaktadır. Buna göz yummamız mümkün değil.”

Son Haberler

- Reklam -