Ana Sayfa Siyaset Ulaştırma ve Altyapı Bakanı'ndan "Uzay Vatan" Açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’ndan “Uzay Vatan” Açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Mavi vatanımızda söz sahibi olurken uzay vatanda da söz sahibi olduk” dedi.

- Reklam -

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, birinci ve üçüncü kesimleri açılan Niğde-Ankara Otoyolu’nun ikinci kesiminin 29 Ekim’de tamamlanacağını belirterek, Edirne, İstanbul, Ankara, Niğde, Mersin ve Şanlıurfa’ya kadar uzanan 200 kilometrelik bir aksın sonuna gelindiğini kaydetti.

“Uzay Vatan”

Karaismailoğlu, karada, havada, denizde, raylı sistemlerde ve uzayda çok değerli vizyon projeleri bir bir hayata geçirdiklerini belirterek, “Mavi vatanımızda söz sahibi olurken, uzay vatanda da söz sahibi olduk, olmaya devam edeceğiz. İnşallah uydularımızı bir bir uzaya fırlatıp oradaki gücümüzü, sesimizi yükselteceğiz” dedi.

Havayoluyla Niğde’ye gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ilk olarak Valiliği ve Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ardından AK Parti İl Teşkilatı ile bir araya gelen Bakan Karaismailoğlu, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Kentin ihtiyacı olan, bir an önce bitirilmesi için organize edilecek işler için istişarelerde bulunmak üzere kente geldiğini anlatan Karaismailoğlu, hükümetin Türkiye’nin her yerinde çok değerli yatırımları bulunduğuna dikkat çekti. Türkiye’nin hiçbir bölgesini atlamadan yatırımlara devam ettiklerini dile getiren Karaismailoğlu, “En önemlilerinden biri, Niğde-Ankara Otoyolu’nun birinci ve üçüncü kesimlerini açtık. Eksik kalan ikinci kesim de 29 Ekim’de tamamlanacak, vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Edirne, İstanbul, Ankara, Niğde, Mersin, Şanlıurfa’ya kadar uzanan 200 kilometrelik bir aksı tamamlamış oluyoruz. Bunları yaptığımızda zamandan ve yakıttan müthiş kazanımlar oluyor. Bunun üzerine tabii ki bölgeye canlılık da getiriyor. Ekonomi, istihdam, ticaret, turizm, üretimde müthiş gelişmeler oluyor” diye konuştu.

Son Haberler

- Reklam -