Ana Sayfa Gündem Ünlü Ressama Saldıran: Suriyeli Çıktı

Ünlü Ressama Saldıran: Suriyeli Çıktı

Geçen hafta İstanbul Beyoğlu’nda ünlü ressam Pınar Du Pre, şırıngalı saldıraya uğradığını söylemiş ve Türkiye’deki gündeminde üst sıralar da yer almıştı.

- Reklam -

Ressam Pınar Du Pre’nin bu açıklamasından sonra bölgede çalışma başlatan polis ekipleri, olayı çözdü. Saldırıyı 10 yaşındaki Suriyeli bir çocuğun yaptığı ortaya çıktı. Şırınganın içerisinde ne olduğu öğrenilemedi ancak ailesine teslim edilen küçük çocuk polisteki ifadesinde “Yediği bir şey dokunmuş olabilir” dedi.

Ünlü ressam Pınar Du Pre, geçtiğimiz günlerde Beyoğlu Taksim Meydanı’nda yürüdüğü sırada yerde oturan 10 yaşlarındaki bir çocuğun kendisine bir şey batırdığını, ardından kaçtığını iddia etmişti. Bir süre sonra batırılan iğne nedeniyle kendisinden geçtiğini öne süren ünlü ressam, yaşadıklarını sosyal medyada paylaştıktan sonra olaya ilişkin birçok kesimden tepki gelmişti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Ekiplerinin çalışmaları sonucunda ünlü ressama şırıngayla saldırdığı iddia edilen 2007 doğumlu Suriyeli Z.A. muhafaza altına  alınarak Çocuk Büro Amirliği’ne götürüldü.

Z.A.’nın Çocuk Büro Amirliği’nde kendisine gösterilen ünlü ressamı fotoğrafından tanıdığı ancak hakkındaki iddiaları reddederek, “Ben bir şey yapmadım. Yediği bir şey dokunmuş olabilir” dediği öğrenildi.

Cezai ehliyeti olmadığı için hakkında bir işlem yapılmayan Z.A., ailesine teslim edilmek üzere karakoldan çıkarıldı. Z.A. basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakırken, savcılığın olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Son Haberler

- Reklam -