Ana Sayfa Gündem Vatandaşlardan Sinan Oğan'a Büyük Destek

Vatandaşlardan Sinan Oğan’a Büyük Destek

MHP Iğdır Eski Milletvekili ve Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, dün düzenlenen Suriyeli Mitingi’nde ÖZGÜR-DER tarafından hedef gösterilmişti. Daha önce aynı dernek tarafından hedef gösterilen Oğan’a vatandaşların desteği çığ büyüdü.

- Reklam -

Oğan tarafından yapılan Saraçhane Parkı’nda Suriyeli Sorunu hakkında açık hava toplantısı talebi, Valilik tarafından red edilmiş. ÖZGÜR-DER’e aynı alandaki provokatif toplantısına izni verilmişti.

[irp posts=”12688″ name=”Suriyelilerden Sinan Oğan’a Çirkin Benzetme”]

Sinan Oğan Kimdir?
Sinan Oğan 1 Eylül 1967 tarihinde Iğdır’ın Melekli köyünde doğdu. Aslen Azerbaycan Türklerindendir. Marmara Üniversitesi İİBF mezunu olup yüksek lisans çalışmasını aynı üniversitede tamamlamıştır. Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi’nde (MGİMO) doktora çalışmasını tamamlamıştır. İleri düzeyde Rusça ve akademik düzeyde İngilizce bilmektedir. Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde araştırma görevlisi, Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesinde öğretim görevlisi ve Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı. TİKA Azerbaycan Temsilcisi oldu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı tarafından “Devlet Nişanı” ile taltif edilmiştir. Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Rusya Ukrayna Araştırmaları Masası Başkanlığı yaptı. TÜRKSAM’ı kurdu ve Başkanlığını yaptı. Yayınlanmış 3 kitabı ve 500’den fazla makalesi bulunmaktadır. Milliyet Gazetesi “Sosyal Bilimler”, Marmara Üniversitesi “Akademik Üstün Başarı” ve Ekoavrasya Derneği “Türk Dünyasına Hizmet” ödüllerinin sahibidir. “İnterpress Media Takip Merkezi” tarafından 2010 yılında televizyon ekranlarında en çok tartışılan konu ve en çok ekranda yer alan isimler üzerine yapılan bir çalışmada 131 haberle, Türkiye’de televizyon ekranlarında en fazla boy gösteren isimleri arasında yer aldı.

12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Iğdır milletvekili seçilmiştir. Türkiye-Arnavutluk ve Türkiye-Nijer Parlamentolararası Dostluk Grupları üyesi ve Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Genel Sekreteridir. 26 Ağustos 2015 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden ihraç edildi. Açtığı davayı kazanarak 2 Kasım 2015 tarihinde ihraç edildiği MHP’ye geri döndü. 19 Haziran 2016 tarihinde yapılan MHP Olağanüstü Kurultayı’nı organize eden isimler arasında yer aldı. MHP Genel Başkanlığı için adaylığını ilân etti. Ancak kurultay, Ankara 2.İcra Mahkemesi kararınca iptal edildi. 10 Mart 2017 tarihinde Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Isparta Milletvekili Nuri Okutan ile birlikte MHP’den tekrar ihraç edildi.

Son Haberler

- Reklam -