Windows XP Israrı Cep Yakacak!

windows-xp-54e62aa599b8e_54e62aaedbcd9.jpg
Microsoft’un 13 yıllık işletim sistemi Windows XP’nin terk edilmesine yönelik sancılı süreç devam ediyor. Şirketin uzun süredir ortaya koyduğu çabalara rağmen, özellikle kurumsal pazardaki talepler nedeni ile ücretsiz destek 1 yıl uzatılmış ve yeni tarih olarak 2015 Nisan ayı belirtilmişti.

Maliyetler iki katına çıkacak

Buna rağmen , hala Windows XP’den vazgeçmeyen işletmeler için maliyetler giderek yükseliyor. Neowin.netsitesinin haberine göre, kullanım ömrünü doldurmuş işletim sisteminde ısrar etmenin şirketlere maliyeti hali hazrıda PC başına yıllık 200 dolar civarında. Nisan ayında Microsoft’un sağladığı desteğin tamamen sonlandırılmasından sonra bu rakamın iki kat artarak 400 dolar civarına çıkması bekleniyor.

15-02/19/496985.jpg

XP hala kullanılıyor

Son dönemde Windows XP’den üst sürümlere güncelleme yapan kullanıcıların sayısı giderek artıyor. Buna rağmen, pazar analiz şirketlerinin verileri Windows XP makinaların sanıldığı kadar azalmadığını ortaya koyuyor. Son araştırmalara göre, dünya çapındaki Windows PC’lerin yüzde 16’sının hala XP kullandığı tahmin ediliyor. Bakalım son maliyet verileri bu oranı azaltacak mı?

Kaynak : ShiftDelete.Net

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Windows XP Israrı Cep Yakacak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.