Ana Sayfa Gündem YSK´ ya Karşı İmza Kampanyası Başlatıldı

YSK´ ya Karşı İmza Kampanyası Başlatıldı

Başkanlık Sistemi açıklanırken, ortaya atılan şaibe iddialarına rağmen Yüksek Seçim Kurulu sandık kurulu mührü taşımayan oy pusulası ve zarfların geçerli sayılmasına karar verdi. Halk YSK’ya tepki gösterirken, sosyal medyada change.org’ta oluşturulan kampanya hızla yayılmaya başladı.

- Reklam -

Türkiye’nin odaklandığı 16 Nisan referandumu sonuçları açıklanırken, basına yansıyan haberlerde bazı sandık kurullarının seçmene mühürsüz oy pusulası ve zarf verdiği iddialarını ele alan Yüksek Seçim Kurulu sandık kurulu mührü taşımayan oy pusulası ve zarfların dışarıdan getirilerek kullanıldığı kanıtlanmadıkça geçerli sayılmasına karar verdi. Hile olduğunu düşünen vatandaş ise YSK’nın bu kararına tepki gösterdi.
Evet ve Hayır oyu arasındaki fark 1 milyon 250 bin olunca şaibeli oyları için halk ayaklandı. Sosyal medya üzerinde Change.org aracılığıyla ‘Sandık kurulu mührü taşımayan oy pusulaları ve zarfların gereği yapılsın!’ kampanyası başlatıldı. Kampanyanın muhattapları ise Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ…

Son Haberler

- Reklam -