Yunan din adamı tren kazasına “Tanrı’nın Gazabı” dedi

featured

Yunan din adamı tren kazasına “Tanrı’nın Gazabı” dedi. Yunanistan’da meydana gelen tren kazasında 57 kişi hayatını kaybetmiş, Ulaştırma Bakanı istifa etmişti. Bu olayın ardında Kalavryta ve Aigialeia’nın eski Başpiskoposu Amvrosios, Kuzey Yunanistan’da meydana gelen ölümcül tren kazasının Tanrı’nın bir cezası olduğunu iddia etti.

Amvrosios, dini bir internet sitesinde yayınlanan yazısında, bu cezanın günah ve sefahatin bol olduğu ve bize bir ders vermek için gençlerin canını almaya karar veren Tanrı’yı kızdıran Karnavalı’ın ardından geldiğini savundu.

Karnavalı “şeytanın bayramı” olarak nitelendiren Amvrosios yazısında “O halde, Tempe’de yaşanan bu trajedi, şeytanın bu Karnaval kutlaması için Rabbimizin gazabının bir ifadesi değil midir?” diye sordu.

Yunanistan’da “Apokries” olarak bilinen Karnaval sezonu, Paskalya öncesi Büyük Perhiz başlamadan bol ziyafet ve abartılı geçit törenleriyle kutlanan şenlik sezonunu simgeliyor.

Atina’dan Selanik’e giden trendeki 350 yolcuların çoğu coşkulu Karnaval kutlamalarından ardından evlerine ya da üniversitelerine dönen 30 yaş altı gençlerden oluşuyordu.

57 kişinin yaşamını yitirdiği kaza kamuoyunda büyük öfkeye yol açmış, hükümeti sorumlu tutanların düzenlediği protesto gösterilerinde arbede yaşanmıştı.

Yunan din adamı tren kazasına “Tanrı’nın Gazabı” dedi