1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Zafer Partisi Sözcüsü Azmi Karamahmutoğlu: “Türk Çiftçisi ve Ekonomik Zorluklar Göz Ardı Ediliyor”

Zafer Partisi Sözcüsü Azmi Karamahmutoğlu: “Türk Çiftçisi ve Ekonomik Zorluklar Göz Ardı Ediliyor”

Zafer Partisi Sözcüsü Azmi Karamahmutoğlu:

Zafer Partisi Sözcüsü Azmi Karamahmutoğlu, Türkiye gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Bu haftanın gecikmiş hububat ve bakliyat fiyatlarının beklenmesiyle geçtiğini belirten Karamahmutoğlu, Tarım Bakanlığı’nın henüz buğday taban alım fiyatını açıklamadığını vurguladı. “Buğday taban alım fiyatının kararlaştırılacağını ne fiyat verileceğini Türk çiftçisi gibi bizler de merakla bekliyoruz,” diyen Karamahmutoğlu, AKP hükümetinin çiftçiye yönelik politikalarını eleştirdi.

Karamahmutoğlu, hükümetin çiftçiyi seçim sonrası göz ardı ettiğini belirterek, “Hükümetimiz bilmeli ki sizin seçim derdiniz biter fakat vatandaşın geçim derdi bitmez,” ifadelerini kullandı. Ayrıca, enflasyonun altında bir artışın kabul edilemez olduğunu, gerçek piyasa enflasyon rakamlarının dikkate alınması gerektiğini söyledi.

Türkiye’nin dünyanın en fazla kaçak ve sığınmacı barındıran ülkesi haline geldiğini ifade eden Karamahmutoğlu, hükümetin bu bonkörlüğünü Türk çiftçisine de göstermesini beklediklerini söyledi. “Türk çiftçisinin sırtından topladığınız vergilerle yabancılara, kaçaklara, sığınmacılara bakıyorsunuz. Tarımdaki Türk nüfusu sizin ensar, muhacir güzellemesi yaptığınız yasadışı kaçak nüfusa bakmak zorunda değil,” dedi.

AKP’nin Turizm Politikalarına Yönelik Sert Eleştiriler

Karamahmutoğlu, AKP hükümetinin sığınmacı ve mülteci turizmi başlattığını iddia ederek, “AKP hükümetine ve Turizm Bakanına sormak istiyoruz; 1 Alman turist kafilesi tatilini Yunanistan’da geçiriyor olsa Yunanistan’ın ardından kalan bölümünü Türkiye’de geçirmeye karar verse bu gelen turist kafilesi Yunan turistler olarak mı adlandırılır yoksa Alman turistler olarak adlandırılır?” ifadelerini kullandı. Ayrıca, hükümetin turizm maskesi altında kaçak ve sığınmacıları ülkeye doldurduğunu öne sürdü.

Karamahmutoğlu, AKP hükümetinin Anayasa değişikliği çalışmalarına da sert eleştiriler yöneltti. 1982 Anayasası’nın sıkça değiştirildiğini ve mevcut ekonomik sorunların çözümünde anayasanın engel teşkil etmediğini belirtti. “Vatandaş mutfağında tencere kaynatamazken buna sebep olan Anayasasın hangi maddesidir?” sorusunu soran Karamahmutoğlu, hükümetin asıl niyetinin Türkiye Cumhuriyeti’nin laik, sosyal, üniter, milli devlet yapısına zarar vermek olduğunu iddia etti.

“AKP ile Gizlice İmam Nikahı Kıyan Özgür Özel”

Açıklamalarında CHP’yi de eleştiren Karamahmutoğlu, “AKP ile gizlice imam nikahı kıyan Özgür Özel’i Türk seçmenine şikayet edip CHP’yi bu yanlıştan alıkoyacağız,” dedi. Zafer Partisi olarak ilk seçimlerde bu durumu engelleyeceklerini ve Türk milletini bilgilendirerek mücadele edeceklerini ifade etti.

Karamahmutoğlu, Zafer Partisi’nin Türkiye’nin ve Türk milletinin aleyhinde olan her saldırıya karşı duracağını ve bu mücadelede Türk seçmeninin desteğini aldıklarını belirtti.

 

İçindekiler

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Zafer Partisi Sözcüsü Azmi Karamahmutoğlu: “Türk Çiftçisi ve Ekonomik Zorluklar Göz Ardı Ediliyor”