1. Haberler
  2. Galatasaray
  3. 14 Yaşındaki Galatasaraylı Kıza Saldırı

14 Yaşındaki Galatasaraylı Kıza Saldırı

14 Yaşındaki Galatasaraylı Kıza Saldırı

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Eray Yazgan, kulübün kadın voleybol takımının bir maçının ardından yaşanan şiddet olayları hakkında açıklamada bulundu. Yazgan’ın ifadesine göre, dün akşam kulüp üyesi bir baba ve 14 yaşındaki kızı, maçın çıkışında yaklaşık 40 kişilik bir grubun saldırısına uğradı.

İşte açıklamanın tamamı:

Dün akşam bir üyemiz 14 yaşındaki kızıyla birlikte Galatasaray Kadın Voleybol Takımımızın maçının çıkışında yaklaşık 40 kişilik bir grubun saldırısına uğramıştır.

Ufacık kıza vuracak kadar alçaklaşan bu eşkıyalar, kardeşlerimizin ellerindeki pankartları da gasp etmişlerdir. Tesadüfen oradan bir trafik polisi geçmiyor olsa belki de bugün geri dönülemez sonuçlardan bahsediyor olacaktık.

Kulübümüz bu yağmacıların, azmettiricilerinin ve onları provoke eden kişilerin peşini hukuki yoldan asla bırakmayacaktır.

Başkanımız itidâl vurgusu yaparken tam olarak da bu ve benzeri muhtemel olaylardan endişesini dile getirmiştir. Ancak eş zamanlı olarak dün akşam bir yayında da takip ettiğimiz taasubun vücut bulmuş hali Uğur Dündar ve benzeri bağnaz, provokatör sözde yöneticiler olayları bu noktaya getirmek için çaba göstermektedir.

Bu sinsi ve başarı için her yolu mübah sayan anlayışla mücadele etmeye devam edeceğiz. Siz ne yaparsanız yapın ülkeye ektiğiniz nefret tohumlarını teker teker söküp atacağız. Beslendiğiniz nefret dilini Türk sporundan sileceğiz.

Eray Yazgan
Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Genel Sekreteri

 

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
14 Yaşındaki Galatasaraylı Kıza Saldırı