1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Azmi Karamahmutoğlu: “Cumhuriyet Kimsesizlerin Kimsesidir”

Azmi Karamahmutoğlu: “Cumhuriyet Kimsesizlerin Kimsesidir”

Azmi Karamahmutoğlu: “Cumhuriyet Kimsesizlerin Kimsesidir

Zafer Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Azmi Karamahmutoğlu, Kadir Has Üniversitesi Cibali kampüsünde Yeni Medya bölümünün gerçekleştirdiği etkinliğe katılarak üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Azmi Karamahmutoğlu, hem kendi öğrencilik yıllarını yad ederek öğrencilik yıllarındaki kütüphane imkanının, her gün gelen gazete, dergi ve diğer mecmua imkanlarının kendisine kattığı vizyondan “Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir ve Cumhuriyet bizim gibi çocuklarına sahip çıktı. Şimdiyse bizim ödevimiz Cumhuriyete sahip çıkmaktır.” ifadeleriyle bahsederek Kadir Has öğrencileriyle bu bağlamda kurduğu bağa değindi hem de genç seçmenin endişelerini dinleyerek seçim vaatleri çerçevesinde eğlenceli bir sohbet gerçekleştirdi. Henüz öğrenim sürecindeyken geçim endişesi ve liyakatsiz atamalar nedeniyle umudunu kaybettiğini “yerel yönetimlerdeki en büyük sorunlardan birinin liyakatsizce oluşturulan kadrolar olduğunu düşünüyorum. “sözleriyle dile getiren gençlere Azmi Karamahmutoğlu, “Cumhuriyet millet temelli kurulmuştur. Hiçbir yurttaşın kılık kıyafetine, şivesine, lehçesine bakmaz. Yurttaşlıktan başka taşımış olduğu bir diğer kimliğine bakmaz. Yetişmiş en iyi donanımlı, en zeki, en liyakatli, layık olanları alıp istihdam eder devletler. Böylece, kısa bir zaman içerisinde Cumhuriyet Projesi çok hızlı yol almıştır. Fakat ne yazık ki özellikle bu hükümetle beraber nepotizm gelmiştir. Etnikçilik gelmiştir. Yani idare idaredekinin kendi etnik kimliğinden olan insanları yönetime taşımak. Bölgecilik, hemşericilik gelmiştir. Biz, kapıdan içeri işini görmeye gelen hiçbir vatandaşın şivesine, giyimine, etnik kökenine bakmayız. En donanımlı, en liyakatli olan kimse onu alacağız.” İfadeleriyle destek verdi.

Üniversite öğrencileriyle gerçekleşen etkinliğin ardından yine Kadir Has Üniversitesi öğrencilerinin sunduğu Has Mikrofon ’un 4. bölümüne konuk olan Azmi Karamahmutoğlu samimi bir sohbet akışında gençlere “İstanbul, Türk kültür ve medeniyetinin başkentidir. 3 büyük imparatorluğa ve birçok medeniyete ev sahipliği yapan bu şehir birikimi ve bugünkü hemşerilerine sunduğu fırsatlar ve imkanlar fazladır. İstanbul, bugün dünyanın ekonomisini yöneten, lokasyonu ve ekonomisiyle dünya kültürüne yön veren şehirlerden biri. Ancak bu şehrin ve aslında Anadolu’nun da bizden önceki sahipleri tarihin ölü milletler sayfasında yerini almıştır. Bir millet bu toprakların kalıcı sahibi olmak istiyorsa güçlü olmak zorundadır. “ İfadeleriyle gençlerin kültüre sahip çıkılması ve yüksek bilinç düzeyiyle yaşananları değerlendirmesi gerektiğini vurguladı.

Üniversite programının ardından Azmi Karamahmutoğlu ve beraberindeki heyeti, Zafer Partisi Fatih Belediye Başkan Adayı Hande Karacasu’nun ilçe muhtar adaylarıyla gerçekleştirdiği iftar davetinde bir araya geldi. Fatih’in azalan Türk nüfusu üzerinde konuşan Azmi Karamahmutoğlu “Küçük Lanka’nın özellikle Horhorun yaşayan şehirli İstanbullu kent kültürüne sahip insanların yaşadığı ve beraberinde güzelim Fındıkzade’nin şimdilerde yaşadığı düzensiz göçle, bu bölgelere mültecilerin, kaçakların gelmesiyle birlikte bu istila artık Kırkaya Şerif’e, kadar yayılmış vaziyettedir. Bazı ilçelerde biz bu sorunu anlatmakta zorlanıyoruz. “ifadelerini kullandı.

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Azmi Karamahmutoğlu: “Cumhuriyet Kimsesizlerin Kimsesidir”