Ana Sayfa Dünya Beşşar Esad'ın Dayısı Koronavirüs Nedeniyle Öldü

Beşşar Esad’ın Dayısı Koronavirüs Nedeniyle Öldü

Suriye rejiminin lideri Esed’in amcası ve Esed’in kuzeni Rami Mahluf’un babası Muhammed Mahruf, yakalandığı yeni tip koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü Şam’daki El Esad Üniversite Hastanesi’nde Cuma günü hayatını kaybetti.

Esad’a En Yakın Aile

- Reklam -

Mahluf ailesi, aylar öncesine kadar Suriye’nin en güçlü ve önde gelen ailelerinden biriydi. Suriye’de tanınmış bir işadamı olan Muhammed Mahluf, Esed ailesinin de yakın akrabasıydı.

Muhammed Mahluf, diktatör Hafız Esed’in karısı ve Beşşar Esed’in annesi Anisa Mahluf’un erkek kardeşi idi. En stratejik ekonomik kurumların yönetimi de dâhil olmak üzere bir dizi önemli görevde bulunmuştu.

Buna karşın diktatör Esed ile Muhammed Mahluf’un en büyük oğlu Rami Mahluf arasında son dönemde büyük bir gerginlik yaşanıyordu. Ayrıca ABD’de Rami Mahluf’u iktidara olan yakınlığı dolayısıyla kişişel servetini artırdığı suçlaması yaptı. Rami Mahluf’un telekomünikasyon, enerji, emlak ve otelcilik sektörüne kadar uzanan geniş bir iş imparatorluğu bulunuyordu ve Suriye ekonomisinin ayrılmaz bir parçası haline geldi.

Son Haberler

- Reklam -