1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Bitcoin 62 Bin Doların Altına Düştü

Bitcoin 62 Bin Doların Altına Düştü

Bitcoin 62 Bin Doların Altına Düştü

Kripto para piyasaları, Mt. Gox borsasının yıllar önce yaşanan büyük hırsızlık olayının ardından çalınan varlıkları sahiplerine iade etme kararı almasıyla sarsıldı. Bu gelişme, Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para biriminin değerinde önemli düşüşlere yol açtı. Piyasa analizleri, bu düşüşün, Mt. Gox’ın duyurusu ve ABD Merkez Bankası’nın (Fed) gelecek politikalarına dair belirsizliklerle tetiklendiğini gösteriyor.

Mt. Gox, 2014 yılında yaşanan ve kripto para dünyasını derinden etkileyen bir hırsızlık olayı sonrası iflas etmiş ve faaliyetlerine son vermişti. Yaklaşık 10 milyar dolar değerindeki çalınan kripto varlıkların, mağdur yatırımcılara önümüzdeki haftalarda dağıtılacağı açıklandı. Piyasa uzmanları, bu varlıkların bir kısmının piyasaya sürülmesinin, zaten dalgalı olan kripto para fiyatlarında yeni bir düşüş dalgasına neden olabileceğini öngörüyor.

Son 24 saat içinde Bitcoin’in yüzde 4,6 oranında değer kaybederek 61 bin 310 dolara gerilemesi, yatırımcılar arasında endişe yarattı. Ethereum ise yüzde 5,5’lik bir düşüşle 3 bin 306 dolar seviyesine indi. Coinmarketcap verilerine göre, global kripto para piyasasının toplam değeri yüzde 4,5 azalarak 2 trilyon 240 milyar dolara düştü.

Bu gelişmeler, kripto para piyasalarının ne kadar hızlı ve beklenmedik şekilde değişebileceğinin bir göstergesi olarak kabul ediliyor. Mt. Gox’ın varlıklarının dağıtımı, piyasada yeni bir dönemin başlangıcı olabilir. Yatırımcılar ve analistler, Fed’in gelecek hamlelerini ve kripto para piyasalarının bu değişimlere nasıl tepki vereceğini yakından takip ediyor.

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Bitcoin 62 Bin Doların Altına Düştü
Yorum Yap