Bolu’da Üniversite Öğrencileri Ulaşım Zammına Tepki Gösterdi

Bolu'da Üniversite Öğrencileri Ulaşım Zammına Tepki Gösterdi

Haber: Ömrüm Tekin, Abdullah Kaan Yaylacı

Bolu Belediye Meclisi geçtiğimiz hafta gerçekleşen toplantısında oybirliği ile özel halk otobüslerindeki öğrenci bilet ücreti 11 TL’den 18 TL’ye, tam bilet ücreti ise 15 TL’den 25 TL’ye artırdı. Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencileri ise yapılan ulaşım ücreti zammını Bolu Valilik binası önünde toplanarak protesto etti.

Yağmur yağışına aldırmayarak valilik binasından Bolu Belediye binasına yürüyen “Öğrenci burada başkan nerede?” sloganları attı. Öğrenciler arasında temsilci olarak seçilen iki öğrenci ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan görüştü.

Özcan, özel halk otobüslerinin 2014 yılında kendisinden önceki AKP’li başkan tarafından özelleştirildiğini açıklayarak, “Otobüsler bizim olsa zarar etmeyi göze alarak zam yapmayız ama maalesef halk otobüsleri zamanında özelleştirilmiş. Ben sizleri şoförler odası, belediye temsilcisi ve özel halk otobüslerinden yetkililerle bir araya getireyim ve size zammın gerekçesini açıklasınlar. Eğer yine ikna olmazsanız sizinle tekrar görüşüp gerekirse konuyu belediye meclisine tekrar getirmeye söz veriyorum” dedi.

 

 

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Bolu’da Üniversite Öğrencileri Ulaşım Zammına Tepki Gösterdi