Ana Sayfa Kişiler ve Olaylar Buğra Atsız kimdir?

Buğra Atsız kimdir?

Buğra Atsız vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Biz de haberimizde Buğra Atsız kimdir? sorusuna yanıt aramaya çalıştık. İşte Buğra Atsız hakkında merak edilenler ve yanıtlar…

Buğra Atsız

- Reklam -

Buğra Atsız, 14 Temmuz 1946’da İstanbul’da doğdu. Türkçü fikir adamı ve Edebiyat öğretmeni Nihâl Atsız ile Tarih Öğretmeni Bedriye Atsız’ın ikinci oğlu olarak dünyaya geldi. Buğra Atsız, babası gibi Türkçü fikriyata sahiptir. Avusturya Lisesi’nde öğrenim gördü. Ardından annesi Bedriye Atsız’ın görev yaptığı Almanya’ya giderek burada Türkoloji eğitimi aldı.

Almanya’dan yayın yapan Radio Liberty’de uzun yıllar görev yapan Buğra Atsız, 90lı yıllarda Türkiye’ye geldi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde bir dönem öğretim görevliliği yapan Buğra Atsız, Türkiye’den ayrılarak halen yaşamakta olduğu Kanada’ya taşındı.

Buğra Atsız, Nildan Atsız ile evlidir. Aydolu ve Maya adında iki çocuğu olan Buğra Atsız, Kanada’da yaşamakta ve buradan çalışmalarına devam etmektedir.

Buğra Atsız’ın Vecihi Tarihi ve Ahmed Bin Ya’kub Tarihi adında yayımlanmış 2 kitabı vardır. Bunlar dışında Buğra Atsız, birçok dergide köşe yazısı kaleme almıştır. Halen http://bugra-atsiz.blogspot.com/ blog adresinde Atsız’ın yazıları yayımlanmtadır.

Son Haberler

- Reklam -