Ana Sayfa Kültür - Sanat Cannes Film Festivali'de Türk Öğrenci Ödül Aldı

Cannes Film Festivali’de Türk Öğrenci Ödül Aldı

Cannes Film Festivali’nde Türk öğrenci Nehir Onay, “Sur Les Pointes” kısa filmi  ”en iyi kısa belgesel” dalında ödüle layık görüldü.

- Reklam -

Amerika’da belgesel film üzerine Türk öğrenci Nehir Onay, yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptığı, profesyonel bir bale kurumu ve oradaki bir koreografiyi konu alan “Sur Les Pointes”  adlı kısa belgesel filmi Cannes Film Festivalinde ödüle layık görüldü.

Ödülü alan Onay ”  ”Sıkı çalışmalarımızın ve verdiğimiz emeklerin karşılık görmesi bizi çok mutlu etti. Dans gibi film alanında örnekleri daha önce görülmemiş bir konuyu farklı, yeni bir açıdan ele almak asil hedefimizdi. Filmimizi kısa ama öz tutup, hikayeyi canlı ve keyifli bir şekilde anlatmak istedik. Bu etkiyi hem Amerikan hem diğer kültürlerdeki izleyicilerde yaratabilmiş olduğumuzu gördük” açıklamasını yaptı.

Onay ,Sundance Film Festival”, ”Big Sky Documentary Film Festival”, ”Miami Film Festival” ve Key West Film Festival” gibi  festivallerde aday olduğunu söyledi.

Nehir Onay’ın belgeseli, 13-21 Eylül’de korona virüs salgını nedeniyle bu yıl online düzenlen Cannes Kısa Film Festivali’nde gösterilmişti.

 

Son Haberler

- Reklam -